telefon kulaklığı bilg bağlayıp..

hem mikrofon hemde kulaklıktan ses alabiliniyormu tum jackları denedim ama mikrofonu başaramadım çalıştırmayı. kulaklıktan ses gelse mikrofon aynı anda çalışırmı

yani samsung s2 kulaklığımı bilgisayarda hem kulaklık hem mikrofon olarak kullanabilirmiyim aynı anda?

ben kullanıyorum müdür. normal samsung kulaklığı, ekstra hiçbir şey yapmadan hem de.

  • klassno  (04.01.13 19:05:39)
kullanıyorsunuz nasıl?
hem kulaklık hem mikrofon görevi yapıyormu aynı anda bilgisayarda? hangi sokete bağladınız peki kulaklıkmı mikrofon girişimi?

  • eja  (04.01.13 19:26:58)
kulaklık girişne bağladım, üstünde şu minik mikrofon olan kulaklıklardan işte. telefonun kutusundan çıkanlardan. bazen teamspeak gibi programları kullanıyorum ve ses kulaklığın mikrofonundan gidiyor. diğerinden gitme ihtimali dahi yok, çünkü mikrofon yok. :D

  • klassno  (04.01.13 19:29:23)
benim laptoptta dahili mikrofon var bi turlu kulaklığın mikrofonunu etkinleştiremedim yani oluru var bunun tek tek deniim ozmn tum ses ayarlarını

herhangi bir ayar yapmıyorsunuz dimi sitemde?
  • eja  (04.01.13 19:37:48 ~ 19:38:21)
tek jaktan hem kulaklık hem mikrofonu iletme tüm bilgisayarlarda yok. mesela bende mac var, iphone kulaklığını kullanabiliyorum tüm fonksiyonlarıyla, ama arkadaşın laptopunda olmuyor.

  • roket adam  (04.01.13 19:41:08 ~ 19:41:19)
@roket adam'ın dediği doğru olabilir, o konuda emin değilim.

şöyle bir olay var, benim makine de madden bir mikrofon var, ama ne bağlantısı var ne de yazılımı. sağolsun casper teknik servisi son garantiye göndermem de bluetoothla birlikte söktüler. ben de kulaklık mikrofonu kullanıyorum.
  • klassno  (04.01.13 19:43:54)
4 tane jack girişi var bende kulaklık mikrofon ayrı monster p 170 hm kullanıorum olmaması imkansız gibi gelior bu bilgisayarda sanırım driver realtek in ayarlarında sorun beceremiorum..

her taktığımda soruyor ne kullanmak istiyorsun die mikrofonmu yoksa streo bişimi taktım die
  • eja  (04.01.13 19:45:15)
sürücüyle alakalı bişi değil sanki, yani bu özelliğin olduğu bilgisayarlarda taktın mı çalışıypr, bişi yapman gerekmiyo. yani en azından ben öyle gördüm şimdiye kadar.

  • roket adam  (04.01.13 19:46:55)
donanımsal bir olay bu, programla olmaz.

farkettiyseniz o tür kulaklıkların jackları daha uzun oluyor, bir boğum fazla. bilgisayarda da öyle bir jack girişi olmalı.

bilgisayar için öyle bir donanım var mı, onu bilmiyorum.
  • fusion2dx  (04.01.13 20:27:23)
hem kulaklık hem de driver ile alakalı

  • cetoxim  (04.01.13 20:35:05)
olay donanımla alakalıymış realtecmikrofon sorunu yaşamış hd audio da bi ton headphone ve mikrofon sorunu yaşamışlar bi yolu var ama ben bulamadım daha. headphone seçeneği var ama etkinleştiremiyorum bir turlu

  • eja  (04.01.13 21:34:48)