Worldde alfabetik gruplara ayırma..

olay şu; wordde sürekli güncelleyeceğim bir belgem var. rusça sözcükler ve karşılarına anlamlarını yazıyorum. şimdiden 20 sayfa oldum. sıralama yapıyorum ama kontrolu zorlaşmaya başladı. şöyle bir özellik var mı;

A
A...

B
B...

bu tarz bir gruplandırma istiyorum. O harfleri tek tek girmek yerine topluca yapmanın bir yöntemi var mı?

Word'de nasıl olur bilmiyorum ama bu word dökümanını excel'e taşırsanız, data(veri) altında sort(sırala) diye seçenek var, oradan yapabilirsiniz. Veya en son yazmayı bitirdikten sonra bütün dosyayı excel'e atıp hepsini bir anda sıralayabilirsiniz ama bu tip şeyleri excel'de yapmak daha kolaydır.

  • alicia_dominica  (04.01.13 14:47:53 ~ 14:48:47)
a-z sıralama wordde de var. A>Z şeklinde bir simgesi olacak.

  • ben smyrna  (04.01.13 14:49:16)
sırala olayını yapıyorum zaten. benim öğrenmek istediğim sıralamayı harf harf gruplandırma şeklinde olup olmayacağı...
A Grubu
a...
ab...
abc...
B Grubu
b...
ba..
bc.. gibi
  • kallesnikof  (04.01.13 14:55:34)
Sonuç olarak sırayla alfabeyi yazdım ve onların boyutunu artırdım. Sonra sıralayınca hepsi grup grup ayrılmış oldu. Bu şekilde çözmüş olduk. Ancak aklıma maddelerdeki gibi harflendirerek gruplandırma var diye kaldığı için onu öğreneyim dedim.

  • kallesnikof  (04.01.13 14:58:32)
Excel'e geçmen lazım.

  • desdinova  (04.01.13 15:02:25)