Böyle bir kızla evlenir misiniz?

Şimdi bir kız düşünün :
-18 yaşında
-lise okuyormuş terk etmiş
-bir kuaförde çalışıyor
-bir köyde yetişmiş
-fiziksel olarak güzel

Bu tip bir kızla öncelikle tanışıp sonrasında evlenmek ister miydiniz?

Edit: Erkek yüksek lisans yapmakta, halen çalışan ve iyi bir maaşa sahip mütevazi bir aile çocuğu. Kızla tek ortak yanları bir nevi komşu çocukları olmaları.

Kısaca verdiğiniz cevabın nedenin söylerseniz sevinirim.

bu veriler karar vermek için yetersiz.

  • in vino veritas  (03.01.13 22:28:52)
huyu suyu nasıl, hiç bahsetmemişsin. yazdıkların kadar önem vermiyorsun kişiliğine sanırım

ayrıca erkeğin yaşı kaç.

anlaşıyorlarsa evlenirler tabi neden olmasın
  • smoothcriminal  (03.01.13 22:30:11)
ben=hayır.

  • ben smyrna  (03.01.13 22:30:38)
seni de birlikte düşünelim bence. kendinden bahset biraz da.

  • loveinaflipbook  (03.01.13 22:30:50)
erkek değilim bilemem ama kendimce diyeceğim şu:
1. evlenilmez çok küçük karakteri daha oturmamıştır.
2. evlenilmez hayatı daha oturmamıştır.

ama karşısındaki adama da bağlı o da böyle bir hayat yaşıyosa cazip gelse de yine yürümez.
  • nunishuris  (03.01.13 22:31:28)
erkek olsam böyle biriyle asla evlenmezdim.

  • rock n roll  (03.01.13 22:32:26 ~ 22:32:58)
olmaz.

  • 1 saat bende 50 dolar  (03.01.13 22:32:50)
yaşı küçük, karakteri hakkında yeterli veri yok. kafa yapısı için de aynı şekilde...

ben zaten evlenmek niyetiyle biriyle tanışmaktan sakındığım için evlenmem o ayrı ama kız da evlenmek için küçük, ayrıca karakterler uyuşmayacak yüksek ihtimal.
  • zgrydn  (03.01.13 22:36:47 ~ 22:38:04)
öncelikle değil bu tip bir kız, bu tip bir insan diyerek genelleme yapmak, insanı bir kalıba sokmak hoş değil. ayarımı verdikten sonra hikayeme başlayayım:

yengem dayımla evlenmeden önce köyde lise okuyormuş. görücü usulü ile evlendikten sonra yengem çalışıp, sınavlara girip maliyede çalışmaya başladı, açıköğretimi falan bitirdi. şu an askeri saymanlıkta çalışıyor. yani 17 sene önceki hali ile şimdiki hali arasındaki uçurumu burada pek anlatamam. özetle olmaz diye bir şey yok, kaldı ki bahsettiğin çevresel şartlar insanın mental düzeyi hakkında yanıltıcı olabilir.

direk evlenmek niyetiyle tanışmamak lazım tabii. sen tanış yine de belki sonradan bir şeyler olur.
  • ron dennis  (03.01.13 22:37:54)
büyük konuşmamak lazım ama cevabım hayır.

  • xenophobe  (03.01.13 22:39:12)
okumuşunu da görüyoruz! o yüzden cevabım evet. nereye imza atıyoruz?

  • raif_efendi  (03.01.13 22:41:23)
komşu çocuğu kısmını yeni gördüm. benim de liseden sonrasını okumayan lakin kate upton'ın ikizi bi "komşu çocuğum" vardı. geçen sene evlendi. kaçırdık :/

  • ron dennis  (03.01.13 22:41:40)
erken hocam. hem sana işkence hem ona işkence.
23-24 yaşına gelsin kişiliği otursun evlilik düşüncesi o zaman olabilir.

  • inanmazsan inanma  (03.01.13 22:45:50)
bence yaş farkı az gibi gözükse de kuşak farkı olacak bunu 94'lü biri olarak diyorum.

  • hmm  (03.01.13 22:46:13)
evlenmek=no
pompa=yes

  • hope ender  (03.01.13 22:49:07)
sen zaten şu özellikleri yazarken sanki bunlar büyük sorun büyük farklılar da zaten hiç olacak iş değil bizimki gibi yazmışsın. önce kendi kafandaki tabuları yıkman lazım bi şeyler istiyorsan.
çok farklı gibi duruyorsunuz ama birbirinizden. güzelliğinin olmadığını düşün, o zaman konuşacak, paylaşacak şeylerinizin olduğuna inanıyor musun?

  • odetojoy  (03.01.13 22:53:45)
kuaförde çalışıyor ve lise terk..cıks olmaz.zaten kuaför kadınlar cadaloz oluyor.Uğraşılmaz onla.

  • pierre bezukhov  (03.01.13 23:06:13)
Ben şahsen evlenmem ama senin tarifine tıpatıp uyan bir arkadaşım var.Kendisi kamuda oldukça iyi bir işe sahip ve hem okurken hem de çalışırken Avrupa,Amerika gezmiş bir insan.26 yaşında iken 17'sinde lise mezunu,köylü bir kızla evlendi.Arkadaşım içine kapanık,tutucu ...vb. biri değil.İstese yaşına uygun,eğitimli,çalışan birini kendi başına bulabilirdi fakat kendisinin hayata dair basma kalıp düşünceleri vardır.Bu basma kalıp düşünceleri eşi olarak seçeceği kişi içinde geçerli.Bu düşüncelerine göre eşi kesinlikle gözü açık biri olmamalı,paragöz olmamalı,genç güzel,bakire ve taze olmalı(Kendisinin tabirleri),işten eve geldiğinde seks ve beslenme ihtiyaçlarını aksatmadan yerine getirmeli vs. Bana evliliğinden gayet memnun olduğunu söylüyor.Kız da muhtemelen kocasının kariyerine,parasına bakarak kendisini avutuyordur.Bu yüzden bu tür evlilikler kesin yürümez diye peşin fikirli olmamak lazım.

  • nicotr  (03.01.13 23:06:20 ~ 23:09:35)
yas: bu kadar genc biriyle evlenmem, insanin o yasta karakteri oturmamistir henuz.
fiziksel olarak guzel: sukela!
kalan her sey: kararimi etkileyecek faktorler degil. kisiligine ve muhabbetine bakarim evlenecegim kadinin, egitim seviyesine degil.
  • sakura  (03.01.13 23:08:42)
olmaz o iş. ortak bir paydada buluşulmaz. birlikte ortamlarda sıkıntı çıkar. yürümez...

  • rotario  (03.01.13 23:18:18)
nicotr'nin hikayesine benzer bir hikaye de bende var. Bir arkadaşım var diş hekimi. tusu fln da kazandı aldı yürüdü ve 18 yaşında, muhtemelen bakire, gözü açılmamış, kapalı, ortaokul terk biz kızla aha 10 gün sonra evleniyor. Nikahına gidicez. Yani bu tür kızlara talep çok. Bilseydim yüksek lisansa kadar kasmazdım valla.

Sorunuza gelince, uyuşamazsınız derim, yaşı çok küçük 18 yaşındaki haliyle 23-25 yaşındaki hali bambaşka olacak. En basiti işten gelir mobbingden,ast-üst ilişkisinden dert yanarsınız anlayamaz belki, bunalırsınız. Her şeyi düşünmek gerek.

Kesinlikle unutmayın: güzellik geçici. yaşlılığı var, hastalığı var, doğurması var vs vs...
  • buzbebek  (03.01.13 23:22:17)
valla evlenecek kiz degil, cocuguma anne arardim.
yoksa ask mesk gecici isler. her iki evlilikten biri bosanma ile sonuclaniyor.

  • yirtik foto  (03.01.13 23:39:20)
kuaförde çalışması işi baştan yokuşa sürüyor. cıks.

  • elmalili hamdi yazar  (04.01.13 00:33:52)
Annene sor, seni ve muhtemelen o kızı en iyi tanıyan, olup olmayacağını söyleyen odur.

2-3 kitap okuyan herkes lise eğitimi almış kadar olur, fonksiyonları, yassıçemen savaşının tarihini ve sebeblerini kim hatırlıyor veya hatırlasa da ne işine yarayacak?

Evlilik bilgi yarışması değil, uyumluluk. Lise okumadı diye insanlar mal olmuyor, karakteri iyiyse, güzel huyluysa, yemek ve ev işlerinde iyiyse yüksek lisansın dibine vurmuş, her türlü ortamın dibine kadar inmiş, cinselliğini yaşayan sevgigileri olan bir hatunla olacağın kadar hatta daha fazla mutlu olabilrsin
  • efrasiyab87  (04.01.13 08:40:28)
tanışmadan evlen.

  • geceleriucanteror  (04.01.13 17:18:04)
imzayı nereye atıyoruz?

  • angina pektoris  (09.01.13 23:45:14)