Soyadı olayı

Etrafta birbiriyle akraba olmayan YILMAZ,DEMİR vb. soyadlarına sahip insanlar var.

Bir soyadını birden fazla kişi mi alabiliyor ? Nasıl oluyor bu olay?

memlekette binlerce ahmet arslan var akrabalık bağları yok,
normal aynı soyismi almış zmanında başka memleketteki dedeler.

  • basond  (03.01.13 17:01:14)
en sıkıntılısı bence ahmet yılmaz. herkesin bir ahmet yılmaz arkadaşı tanıdığı olmuştur. bence soyadı dağıtılırken pek sallanmamış kayseri'de de yılmaz soyadını isteyene vermişler, bayburt'ta da.

  • ykyt  (03.01.13 17:06:49)
ahmet/mehmet yılmaz, ahmet öztürk, gibi isimlerden binlerce var hatta herhangi bir ismi face de arat 100 lerce aynı isimli insan çıkıyor, yalnız benim isim orjinal heralde bir bende çıkıyor.

  • mrthany  (03.01.13 17:11:21)
eski erkek arkadaşımın dedesinin dedesi mi ne, bakmış kendi şehirlerinde hiç yok, YILMAZ olsun demiş.

en çok mehmet yılmaz varmış. hatta babasının adı osman olan mehmet yılmaz sayısı diye bir şey var :) öyle birini tanıyorum ben de...
  • supergirl  (03.01.13 17:14:49)
mecidiyekoyde yasayan 250 den fazla mehmet yılmaz var .. diye gereksiz bir bilgi vereyim tam olsun ..

soruna cevap , soyadı kanunu cıktıgında ınsanlar gıdıp ıstedıgı soyadını almıs almayanlara da nufus vermıs bıseyler.
  • kennym  (03.01.13 18:06:20)