2012 yılı kira artış oranı

Merhabalar,
2012 yılı kira artış oranı nedir bileniniz var mı? %6 diye okudum ama forumların dışında da bir haber bulamadım.
Teşekkürler

Ben de sorayım kira artış oranı vs,
ocak 15te 1 yıl olacak ben eve çıkalı 500 ödüyorum sizce ev sahibiyle konuşayım mı yoksa kafama göre 530-540-550 yatırayım mı sizce kaç lira fazla yatırayım ?

  • eksi_kisilik  (03.01.13 13:45:12)
Bence evsahibi size bildirmediği sürece fazla yatırmayın. Daha önceki evimde 3 sene oturdum, hiç artış olmadı. Şimdiki evimde de 2. senem, hala ilk günkü kirayı ödüyorum. Ama günü geldi mi de tak diye yatırıyorum hiç geciktirmeden.

  • bazilika  (03.01.13 13:54:21)
anladım çok teşekkür ederim zaten kira otomatik hesaptan yatıyor onda bir sorun olmaz zaten komik bir küsurat olacak. @eksi_kisilik 500 liralık kira için 50 lira artış çok değil mi ya bence bazilikanın söylediği çok mantıklı ev sahibi talep etsin.

  • ecaz  (03.01.13 14:20:37)
yapılması gereken tefe tüfe yıllık ortalamasıdır.

www.tuik.gov.tr
  • yimirta  (03.01.13 16:55:04)