göbeği düşen bebeğin göbeğini ne yapmalı ?

ne yabayım a dostlar ?

üniversite bahçesine fln gömerler.

edit: buradan taa amerikaya yollayıp orada üniversite bahçesine gömdürenler var. düşün artık.
  • goldentitan  (02.01.13 23:35:08 ~ 03.01.13 00:10:10)
güzel bişi yapın. iyi bi okulun bahçesi veya güzel bir meslekle ilgili bişi olur, mutlulukla ilgili bi yer olur. benimkini evde sakladılar, evden çıkamadım mesela. arkadaşımınkini çöpe atmışlar, şimdi başına gelen her kötü olay bundan yani :P çok aşırı batıl konular bunlar, ciddiye alınmalı bence.

bişi yapmazsanız bile çocuğa iyi bi yalan uydurun :)
  • kediebesi  (02.01.13 23:36:42 ~ 23:43:35)
reçel yap hacı protein bakımından çok zengin oluyor

  • GibsonRules  (02.01.13 23:39:00)
Derler ki insan er geç göbek bağının olduğu yere dönermiş. Bunun hakkında epeyce bir efsane var. Çocuğunun göbek bağını Mekke'ye göndereni bile duydum. Boğaziçi'nde bir yere gömün.

  • Hallerlale  (02.01.13 23:41:29)
bizim oralarda da doğan her bebek için bir fidan dikilir dibine de düşen göbek gömülür. uzun ömür mantığı olsa gerek.

  • freeparaben  (02.01.13 23:42:01 ~ 03.01.13 12:29:12)
mezarlığa göm. belki ölüler zombiye falan dönüşür aksiyon olur.

  • sifirin altinda  (02.01.13 23:42:16)
bu yaştasın ve bunu bilmiyorsun cık cık cık.

cami bahçesine gömerler bizde. dinli imanlı kuranlı kitaplı olsun deyu.

okul bahçesi de tercih edilir alim olsun deyu.

ama anneminkini sıçan yemiş :D :D
  • cecilia  (02.01.13 23:45:47)
mehmet ağar'ın babası, küçük mehmet'in göbek bağını çankaya köşkü'ne gömmüş. ağar'ın durumu ortada. ben olsam çöpe atarım ama illaki "bir şey yapmalıyım" diyorsanız, en iyisi freeparaben'in dediği. en azından kuşlar, böcekler faydalanır.

  • marcelorios  (02.01.13 23:45:58 ~ 23:47:16)
toparağa gömeceğimiz kesin de neresi olsun, lan hiç mantıklı gelmiyor kafam karışık batıl bir mevzu olduğuna da ayıkıyorum ama değişik de bir şey.

  • orta sahanın rakip yarı alana bakan dilimi  (03.01.13 00:00:32)
özgün olun, üniversite bahçesine gömüp çocuğu sıradanlaştırmayın.

  • idja  (03.01.13 00:00:47)
benimki ahanda çekmecemde duruyor.

valla batıl matıl ama döndüm, döndüm dolandım gene geldim evdeyim.

çocukluk arkadaşımın göbeği almanyaya gitmiş orda bi okulun bahçesine gömmüşler. hiç akla gelmez kırgızistanda yaşıyor. :D

bizim köyde de kız çocuklarınınkini eşiğe gömerlermş ki kız evde dursun gezenti olmasın diye

erkeklerinkini de dereye falan atarlarmış aksın coşsun çağlasın diye

ne batıl hurafeli bi çevrem varmış, ben de yeni farkına vardım :D
  • cecilia  (03.01.13 00:07:02 ~ 00:45:44)
oxford da çalışan bir arkadaşım var, sırf gezsin it gibi diye ona gönderip bahçesine gömmesini sağlayabilirim, okusun diye değili yanlış anlaşılmasın.

  • orta sahanın rakip yarı alana bakan dilimi  (03.01.13 00:41:34)
o zaman daha kolay "it ayağı yemiş gibi" diye bir tabir var bilir misin? çok gezenler için kullanılır.

direk bi ite yedir.

it gibi gezmesi için yapılabilir bence.
  • cecilia  (03.01.13 00:44:55)
allah aşkına evde durmasın da. ben inanıyorum artık bu işe benimki evde evden çıkamıyorum. acaba şimdi gitsem boğaza falan atsam çalışır mı?

  • ecaz  (03.01.13 01:11:01)
pilav.

  • ben smyrna  (03.01.13 06:38:27)
babannem benimkini yastığımın içine koymuş, ev kızı olayım diye. (gelinlerin hepsi çalışan kadın olduğundan nla ilgilenmiyormuş hiç!!) evde kalıyodum nerdeyse..

genelde camiye gömülür dini bütün, imanlı olsun diye. artık gerek yok. başbakanımız sağolsun dindar nesil yetiştirecek. zorunlu olarak artık herkes dindar olacak default olarak.

okusun diye de üniversite bahçesine gömülür. genelde büyük, köklü üniversitelere gömülür hatta. bence güzel bi okul bahçesine gömün.
  • halanne  (03.01.13 08:43:22)
hahaha ben kendi göbeğimi, üniversite sınavından önce kendi ellerimle odtü'nün hem de bilgisayar mühendisliği'nin bahçesine götürüp gömdüm. odtü falan kazanamadım. hatta o sene üniversite de kazanamadım.

şimdi ege'nin göbeği de duruyor evde. ne yapsam bilemiyorum. ege denizi'ne atmak geldi aklıma. bir de fidan dikip dibine gömmek iyiymiş.
  • kibritsuyu  (03.01.13 09:19:13 ~ 09:19:34)
arkadaş şey dedi, bi şişeye koyalım, içine de not yazalım, denize atalım dedi. çok mantıklı geldi bana.

  • orta sahanın rakip yarı alana bakan dilimi  (03.01.13 13:38:53)
o zaman kıyıya vurur, ya biri bulur çöpe atar, ya şişe kırılır köpek yer, kuş yer.

denize atacaksanız taşa bağlayıp açığa atın.
  • kibritsuyu  (03.01.13 14:03:02)