Hangi İçki? Neden?

Arkadaşlar, farklı içkiler denemek istiyorum. Bira dahil, yazacağınız her içkiyi denemeye çalışacağım.
Ancak beni özendirici yazmanız gerekiyor :) Okurken canım çeksin. Ulan vay bee diyeyim.
Mesela;

johnnie walker blue label : bla bla bla bla bla bla bla bla

bla bla bla 'ları siz doldurun :) Özendirsin. Sözlükteki entryler misali. Alkol oranı 40-60 arasında dolaşsın, fiyatı da maksimum 200 lira olsun lütfen..

smirnoff ice diyecektim ama alkol orani diyince bir durdum :)

xuxu var, kirk civari olmali orani. cilekli filan cok hos bir sey, sanki cilek yiyorsun.

xuxu'nun orani onmus ya la. olm ne zamandir icmiyorum unutmusum :(

sadece freeshop
  • fakyoras  (02.01.13 18:12:42 ~ 18:56:52)
yapabilirim veya gider içerim diyorsan kokteyl iç. sek gitmiyor.

kokteyl önerim ise long island iced tea. 5 beyaz derler, bir çarpar, bir çarpar ki anlamassın bile. ama öyle alkol içmiş sarhoşu değil, bir kadının kollarında kaybolmuş sarhoşu eder adamı (oldu mu, canın çekti mi?).
  • lesmiserables  (02.01.13 18:14:49)
7 şat tekila at, allahı görürsün.

  • 1 saat bende 50 dolar  (02.01.13 18:17:32)
grimbergen diye bir bira var, kırmızısı var. onu dene. başka çeşitleri de var. onları da dene. türkiyede nerede bulunur bilemiyorum.

porto şarabı diye yüksek alkollü bir şarap var, eğer denemediysen bi tadına bak. ben pek beğenmedim ama beğenen çok.
  • i ve been mistreated  (02.01.13 18:18:33 ~ 18:19:08)
Bizim tekelden baska bir yerde karsilasmadigim Ursus diye bir icki var. Koyu renkli bir sise ustunde kutup ayisi resmi var. Ustunde yazdigina gore cakal erigi aromaliymis. Tadi acayip guzel. Ozellikle yazin buz gibi cok iyi gidiyor. Bir de visne suyuyla karistirirsan orgazmik bir tad oluyor.

  • sAINT  (02.01.13 18:18:52)
absinthe: Poe'nun ruh halini bir an olsun yaşayabilmek için. Ayrıca çüküne kadar var olan her damarı hissetmek için.

jagermeister: bitkilerin bilgeliğine ulaşmak için.

cin fizz: limon ve pudra şekerinin hafif aroması ve güzel sarhoşluğu için.
  • timburton  (02.01.13 18:20:43)
konyak olabilir, param var diyorsan martell xo veya vsop.
güzel bir votka, grey goose,
grappa(git: beta.eksisozluk.com)
likör şarap kavaklıdere tatlısert olabilir.(git: beta.eksisozluk.com) vs vs
  • celik comak  (02.01.13 18:23:36)
alkol oranı kriterine uymuyor lakin guinness birası var. rengi siyah, köpüğü kahve köpüğü gibi, içimi gayet yumuşak ama düşük alkollü de değil kesinlikle. türkiye'de belli başlı mekanlar dışında bulmak mimkin değil idi en son. 50'liği 15 lira civarı.

  • zgrydn  (02.01.13 18:24:15)
southern comfort.. esasen bir viski likörü, ne viski diyebilirsin ne de likör, içimi inanılmaz yumuşaktır, tadı da şekerli gibi yani lezzetli, kadın viskisi de derler, hafif zannedilir ama tatlı tatlı içerken fena çarpar.
değişen alkol oranlarına göre bir çok çeşidi var, "100 Proof" olanı 50% alkol içerir, "Original"lar 35%tir.

şiddetle tavsiye ederim.
  • mocha  (02.01.13 18:32:06)
Arkadaşlar bir de NEREDEN alınabileceğini yazarsanız sevinirim. Yani ''SADECE FREESHOP''larda bulunur gibi, ya da küçük yerlerde bulamazsın... MİSALİ.

  • mahsunkul  (02.01.13 18:35:00)
cider derim, bira kadar genis bir dunya. eksisi var tatlisi var, dunya gozuyle bir biranin tadinda ne buluyorsan cider da bunu verir, yani basittir ama yeri doldurulamaz. ayrica kesinlikle pahali degildir, fekat tr de nerelerde bulunur pek bilmiyorum.
armutlusunu ayrica feci tavsiye ederim.

  • mavicorap  (02.01.13 18:36:48)
Ben son zamanlarda kendi içkimi buldum: tekila.
Rahatsız ve rezil etmiyor. Limon ve tuzu da oldum olası sevmişimdir. Şahanedir tavsiye ederim.

  • jamiro  (02.01.13 18:47:39)
30% oraninda alkol icerir.. yaz bahcesi serinliginde gecenin kollarina kendini birakabilirsin.. limoncello!

  • Mügüs  (02.01.13 18:48:53)
para varsa, single scotch'ları dene, yalnız içine buz falan atma:)

  • yalnux  (02.01.13 18:53:32)
Jagermeister: Son aylarda populeritesini artırdı. Eğer shot seviyorsan bir şişeyi derin dondurucuya at. Sonrasında bir kaç kişi içmesi eğlenceli olur

Ouzo: Ozellikle rakı seven bir insanın denemesi lazım, gerçekten uzo rakı farkını test etmeli. Keskin bir anason kokusu olmadan uzun soluklu bir gecede denenebilir. Ozellikle Plomari benim tercihim

Smokehead: Eğer viski seven bir bünye ise smoked viskiler arasında iyi bir seçim (freeshop only)
, veya single malt olarak lagavulin denenebilir.
  • akiskan  (02.01.13 19:14:17)
sambuca shot. ateşle de yakıp içebilirsin.

  • cahit tomruk  (02.01.13 19:48:34)
safari: migrosta bile var, southern comfort'un tatlisi gibi dusun.
limoncello: southen comfort'un tarcinli degil limonlusu gibi dusun.

hehe. hep ayni tip ickileri seviyomusum.
  • disq  (02.01.13 21:24:17)