[]

ezber

elimde ezberlemem gereken tanımlar var..ama bir turlu olmuyor..yani gerçekten kendimi verip odaklansam yarımsaat bilemedin 45 dk da hepsini ezberlemiş olurum.fakat olmuyor..Ha şöyle birşeyde var ezberlemekte istiyorum işin ilginci..Benim içinde çok önemli bunları ezberlemek şu anda..Nasıl yapıcam bu işi?
 
yazarak çalış.tanımları ezberleyene kadar sürekli bir kağıda yaz.


  • mathias  (30.12.12 18:15:32) 
yazarak ezberlemeye çalış.Yazdıktan bir müddet sonra kağıda bakmadan tanımı söylemeye çalış.Sonra kontrol et.Bir kaç seferde ezberlersin büyük ihtimal.


  • mesa  (30.12.12 18:17:09) 
kodlamak işe yarayabilir.


  • halitkin  (30.12.12 19:19:37) 
3 kere yazacaksın.
1.de bütün cümleyi
2.de cümledeki en önemli kelimeleri
3.de sadece bir kelimeyi yaz.

yılların deneyimi ile şekillenmiş ezber yöntemim. hukuk dersinden (ki mimarlık okuyorum.) tüm sınavlardan 100 alarak üni hayatımın rekorunu kırdm.
  • goldentitan  (30.12.12 19:33:50) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.