Çok net Biriyim ve Bu bana Zarar veriyor

+ peki senin istediğin gibi olsun, gitmeyelim sinemaya.
- teşekkürler canım.

---

+ sen, tamam ne istiyorsan yap.
- teşekkürleeeer :)))))

---

+ ben hayatımda istemiyorum kimseyi şu sıralar.
- tamam o zaman.

---

+ bu akşam ben çıkayım en iyisi, kalmayayım bir gün daha. hem sen de yoruldun. kedi de uyutmuyor beni zaten.
- tamam ben alırım biletini.

aha şu -'lerdeki eleman benim. düz müyüm amk?
ya da kadınlar ne istiyor da ben anlamıyorum?!

1) sinemaya gitmek istemis
2) cok feci trip atmis
3) (bir terim var gicik oluyorum diye buna yorum yapmayacagim)
4) kal demeni beklemis.
  • evreka  (28.12.12 15:39:03)
valla bende öylede neden zarar versinki sadece biraz kafa ütülemeye sebep oluyo böyle olunca.

  • memnun1  (28.12.12 15:39:25)
herşeye eyvallah çekene net değil mülayim denir. net olmak şöyle bişey;

+bunu alsam sakıncası olur mu?
-alamazsın. ben kullanıyorum.
  • dokunmakalbime  (28.12.12 15:40:12)
kronik odunluk var sende.

  • gudumlu anne terligi  (28.12.12 15:41:06)
çizgini bozma, bir gün sen kazanacaksın !!

  • Ramiegovic  (28.12.12 15:43:28)
netlik denmez ona biraz düzsün, pek karşındakini önemsemiyorsun. yani gayet normal bir durum erkekler için.

  • interview with the vampire  (28.12.12 15:43:46)
bir kadın olarak aynı problemi ben de yaşıyor ve çok fazla eleştiriliyorum. karşımdakiler onlara önem ve değer vermediğimi düşünüyorlar. lakin ben ısrarlardan hoşlanmıyor ve alternatif düşüncelerle yorumlamayı sevmiyorum bir şeyi. ilgi bekliyor muyum? evet. istediğim bir şeyin yerine gelmesi için çabalar mıyım? evet. ama gündelik olaylarda da bir konu hakkındaki tek karar benim için bir seferde verilir.
zarar diyemem ama evet, kimi de bunun kırıcı olduğunu söylüyor.

  • retronology  (28.12.12 15:53:16 ~ 21:07:34)
ağızdan çıkana değil yaşadığınız ana odaklan. neler yaşandı, bundan sonra ne olması gerekir diye kafanda ufak ufak simule et.

  • zgrydn  (28.12.12 15:54:24)
evet aynen dediğin gibisin ve niye öylesin :)

  • rock n roll  (28.12.12 15:56:07)
retronology +1

"sen yapsan/söylesen ben ısrar ederdim" yani bana niye ısrar etmedin altmetni geçenlerle dolu etrafım. çünkü sanrım şundan kaynaklanıyor, biz kendimize ısrar edilmesinden hoşlanmadığımız için (birşeye hayır diyorsak sanırım o hayırdır ve dönüşü olsa bile gönülsüz olur) başkaları da ısrardan hoşlanmaz diye düşünüp üzerine gitmiyoruz. :/
  • füt  (28.12.12 16:10:13)
güdümlü anne terliği gibi düşünüyorum ben de. azıcık kibar ol, suyuna git, ilgi göster vs.

  • reso aga  (28.12.12 16:14:11)
eee bunları yazdığına göre sende farkındasın karşındakinin biraz ısrar istediğini, bunların ne anlama geldiğini sormuyosun bence ama karşıdakini anlasamda ısrar edemiyorum diyosan zaten yapacak bişey yok zorlamayla olmaz gibi.

  • bunumu demek istedin  (28.12.12 16:17:06)
ben bu tavırlara netlik değil de ukalalık diyorum. benim literatürümde böyle.

  • kakao  (28.12.12 17:01:13)
teşekkürler yorumlar için;
fakat ben ısrar eden bir tip değilim. yani retronology'nin dediği gibi, benim için tek seferde alınır karar.

+ben gitmek istiyorum (alt metni, kalmam için ısrar et, kalacağım)
-peki o zaman alayım mı ben biletini?

işte ben o alt metne zerre önem vermiyorum. banane amına koyayım. ne istiyorsan söyle. oğuz atay'ın da dediği gibi; açıkça, mertçe, türkçe.
söyle kardeşim. ben senin kafanın kıvrımlarında dolaşan düşünceleri bilmek zorunda mıyım? değilim. buna mesai mi harcayacağım.

ayrıca sen ''gitmek'' istemişsen, ben de git derim.

kal dersem, benim zorumla kaldığını düşünürüm. bu da beni gerer.
  • mahsunkul  (28.12.12 20:41:06)
insanlara değer veriyorsanız evet, o mesaiyi harcamanız lazım.
ben böyle biriyim. bana ne. umrumda değil. beni seven böyle sevsin diyebilirsiniz. mantıken dediğiniz doğru ama pratikte hayat öyle işlemiyor. birine değer veriyorsanız onun fikirlerini önemseyeceksiniz. fedakarlık yapacaksınız. işte siz o fedakarlığı yapmayı istemiyorsunuz. böyle olduğu sürece de zamanla etrafınızda kimse kalmayacaktır. insan ilişkileri karşılıklı fedakarlık üstüne kurulu. kimse size bedava sevgi, bedava ilgi, bedava önem vermez. güzel yüzünüzün hatırına sizi bir ömür çekmez. üzgünüm.

  • boo ya moon  (29.12.12 14:38:40)