15 bin km bakımı

Bugün ankara'da opel servisi 550 lira çekti. sanayideki özel servis de 200'e hallederiz demişti. bütün filtreleri de değiştiriyorlar.

yaptırmasak garanti dışı kalsa ne olur. zaten servisler ne zaman aracın bir yeri bozulsa "kullanım hatası" diyor. bu yüzden otomobillerde garanti olayı biraz yalan olmuyor mu?

edit: benzinli+ seneye satmayı düşünüyorum. sıkıntı olur mu?

Malzemeleri kendin al, herhangi bir ustaya git taktır işte.

VW bana 700 lira dedi, özel servis 280, malzemeleri gittim orjinal aldım, ustaya gittim sonrada, castrol 4 litre yağımla birlikte 170 lira harcadım. Ustaya verdiğim parada içinde
  • grimer  (27.12.12 22:46:15)
dizel mi benzinli mi ?

  • orta sahanın rakip yarı alana bakan dilimi  (27.12.12 22:47:14)
550 tl nin içinde ;

yağ, polen filtresi, yağ filtresi, hava filtresi, buji, fren balataları mevcuttur.

bunların perakende fiyatı 200 tl'yi geçmez, 350 tl'de servis işçiliği alınıyor. sen o 350 tl'nin sana ne kadar yararı olur, ne işine yarar diye düşünecek olursan ki düşünme, aracın başına bir halel gelmeden seneye satarsan "ahanda benim aracım garanti kapsamında, servis onaylı" ifadesi bir işe yaramaz. bu işler bir mühre baktığından kimse umursamaz. git kendin al, kendin değiştir. hatta elleşme, madem seneye satacaksın bir şey olmaz. araç sanırım 1.5 yaşında falan. benzinli araba arkadaş, çalışmıyorsa ya akü bitmiştir ya benzin.
  • orta sahanın rakip yarı alana bakan dilimi  (27.12.12 22:59:44)
ikinci el değeri garantililere göre daha düşük olur. tüm servisler öyle hemen 'kullanım hatası' demiyorlar. satmayı düşünüyorsan bence yaptır gitsin.

  • roket adam  (27.12.12 23:28:17)
"benzinli araba arkadaş, çalışmıyorsa ya akü bitmiştir ya benzin"

:) dogru
  • isminivermekistemeyensuser  (27.12.12 23:32:43)