saç boyası/kınası bir merak sorusu

Hazır duyuruyu açmışken salak bir soruyla karşısındayım
Şimdi millet benim yıllardır uzun ve siyaah (hatta varsa öyle bi renk adı, siyah ötesi) saçlarım var ve boyayla kuaförle şunla bunla işim hiç olmadı zır cahilim.
Ben bu saça 4-5 ay önce kına yaktım ama saç kınası değil bildiğin kına hani düğünlerde yakılanlardan :)) iyi oldu parlak parlak yaptı sevindim filan
bi de çok ucuz bişey la
Neyse şimdi benim bi tel saçım vardı beyaz. Çok severdim kendisini :) saçma ama öyle tefekkür kaynağımdı benim. Kına yaktım yakalı bu teli göremiyordum ki dün gördüm Kızıl olmuş!
ama aşık oldum ya ben o kızıla nasıl güzel canlı parıl parıl bir renk.
Şimdi merak ettiğim:
Beyaz saça kına yakılınca böyle kıpkızıl mı olur herkeste? (tek tel üzerinden yorum yapamadım merak ediyorum)
Eğer oluyorsa, çok güzel bi renk ya la neden kına yakmıyor kadınlar? (saçlarımın hepsi beyaz olunca yaksam kıpkızıl olur muyum ki ehe he)
Kız muhabbetlerinden duyduğum kızıl renk çok zor tutturulan ve çabuk akan bi boya imiş, eğer bu doğruysa kına nasıl 5 ay sonra bile kıpkızıl ki?
Evet gece gece bunları düşünüyorum

kızıldan ziyade turuncu olur.
kızıl olması için içine başka şeyler karıştırmak gerekir. ki oda bilinen şeyler olsa bile deneme yanılma ile bulunur.
bir de kokusu pek sevilmez.
boya çıktı mertlik bozuldu zaten. kınayı hatırlayan gelsin.
  • goldentitan  (27.12.12 01:53:09)
saçlarında beyazlar çıkmış olan bir kadının en yapmaması gereken şey saçlarını kızıla boyamak ya da kına yakmaktır. tek tek olunca güzel görünmüş sana o, yoksa bok gibi olur, elektrik teli gibi bir turuncuya dönüşür ıyyy

  • kadifepanter  (27.12.12 07:45:52)