Türkiye'den çıkışta TAX FREE

Italya oturma iznim var ve orada yasiyorum, bu nedenle Turkiye'de taxfree yaptirabilme hakkim var.

Ailem Turkiye'de yasiyor ve yeni bir eve tasinacaklarindan bir cok esya alacaklar. Ornegin babam 5000TL'lik bir lcd tv almayi planliyor. Bu tv'yi alirken tax-free belgesi alacagim ama malumunuz taxfree yaptirirken urunu de gostermek gerekiyor (simdiye kadar hic oyle olmadi gerci ama).

Tv'yi bagaja verdim desem (55 inc - 140 ekran) taxfree islemlerini yaptirabilir miyim? bir killik cikarirlar mi havaalaninda?

Sabiha Gokcen'de taxfree islem noktasi var mi?

ben küçücük bir şey aldığımda bile görmek istediler şimdiye kadar.. neden bagaja vermeden uğramadın buraya demezler mi?
Yani denersin tabii şansını ..
evet var taxfree noktası. telefonu; +90 216 588 51 48
www.yellowpages.com.tr
  • jimjim  (26.12.12 18:03:23)
bagajda goturecegin seyleri bile bagaja vermeden once gostermen gerek, bagaja verecek olsan, ucus kartini alirken tax free'ye gidicem diyorsun, ucus kartini verip, bagaji sana teslim ediyolar tax free'ye git goster diye. zaten bakan da tax free ofisinde calisan eleman degil. o eleman sana form veriyor. sonra gidip gumruk memurunu bulup formla birlikte mallari gosteriyorsun, 1-2 kendisini alakadar etmeyen soru soruyor nezaketen cevap veriyorsun, formu onayliyor, onayli formu ofise geri getirip formu verip parani aliyosun. sonra kontuara geri gidip bavulunu teslim ediyosun diye hatirliyorum, ama artik avrupa'daki gibi ofisin oraya bagaj banti da koymus olabilirler, bavulu orada "mecburen bagaja veriyor" olabilirsin.

yani yemez.
  • disq  (26.12.12 18:35:04 ~ 18:44:31)