12 yaş kitapları

6. sınıf öğrencisi için şunu okumalı dediğiniz kitaplar var mı? o yaşlarda okunabilecek kitaplar.
şeker portakalı almayı düşünüyordum, uygun mudur sizce? ben de okuyacağım.
ek: ben okudum harry potter serisini birkaç kez hem de ama kendisine okutmayı başaramadım; bütün filmlerini ezbere biliyor. star wars'ın kitaplarını okuyor bu aralar.

harry potter.

okumadıysanız size de öneririm, büyük küçük herkesin ilgiyle okuyacağı bir kitap serisi.
  • laluzdelavida  (25.12.12 15:54:37 ~ 15:55:47)
şeker portakalı için geç bir yaş. 12 yaşındaki çocuk adult mevzular dışında her şeyi okur (ki adult da okuyabilir), önemli olan alışkanlığı açısından sürükleyici olması. Harry potter iyi bir öneri, yüzüklerin efendisi ya da hobbit de olur. mürekkep yürek vardı güzel kitaptı. Kızsa çalıkuşu iyi olabilir.

edit: yıldız tozu pek güzel olabilir.
  • whoosie  (25.12.12 15:57:28 ~ 15:58:55)
narnia günlüklerini okumuştu kardeşim çok sevdi.

arkadaşların dediği gibi harry potter da olabilir.
  • titoslavija  (25.12.12 15:59:44)
Aziz Nesin Şimdiki Çocuklar Harika bence ona çok uygun
Bildirge- Gemma Malley
Kapiland'ın Kobayları-Miyase Sertbarut
  • duyond  (25.12.12 16:33:45 ~ 16:38:39)
kucuk prens'i okutun.
hatta mumkunse her bes yilda bir okumasini saglayin, her bes yilda daha farkli seyler anlayacak.

  • fakyoras  (25.12.12 16:37:32)
Çocuk Kalbi

  • solo  (25.12.12 17:04:07)
  • berk  (25.12.12 17:11:38)
herkes kendi çocukluğunda okuduğu kitapları öneriyor ancak o yaştaki çocuklar bunları sevmiyor. ağır gelir o kitaplar.

12 yaşında yeğenim var. kitap alışverişlerine beraber gidiyoruz. bahsedilen kitapları sevmiyor. harry potter ağır gelir.

kız-erkek en çok sevdikleri roald dahl'ın bütün kitapları, saftirik serisi, belalı harry serisi, kaptan düşük don serisi.
  • mea maxima culpa  (25.12.12 20:31:44)
kesinlikle hayal gücünü geliştirecek bir şeyler okumalı. bu yaşta beynini açabildiği kadar açsın :)

tavsiyem, jules verne kitapları. bir başlasa duramaz zaten.
  • boo ya moon  (25.12.12 22:52:45)