bu ne biçim apartman böyle? (capsli)

apartmanda kimse aidat vermiyor. 6 ayda bir, apartmandan birileri gelip 20 TL istiyor veriyoruz. alt kattaki amca "en üst kattaki alkolik kadın isterse vermeyin içki alıyor" dedi. o öyle dedi diye alkolik kadına vermedik 6 ay önce istediğinde.

bu sefer de onun alt katındaki adam geldi. (ilk kez gördüm) "120-130 TL merdiven elektriği yatırdım. en üst kattaki kadınla siz kaldınız" dedi ki nasıl güveneceğiz bilmiyoruz. 20 TL'yi esirgediğimizden değil ama herkes kafasına göre para topluyor. 6 ay sonra ben çıkıp istesem, parayı yesem kimse ses çıkarmayacak muhtemelen + merdivenin otomatiği bugüne kadar hiç kesilmedi. sadece yeni taşınan kadının vermiş olma ihtimali yüksek. diğerleri şüpheli. komşulara gidip tek tek soracak samimiyetimiz de yok.

yeni sorumluluk sahibi görünümlü komşuya parayı ödesek mi? siz olsanız n'apardınız?

edit: makbuz falan yok, yönetici yok

o işler makbuzlu olmuyor mu? bence samimiyeti boşver nazikçe kapılarını çalıp sor. herkesi ilgilendiren bir durum çünkü.

o değil de caps'e baktım direkt, şizofren teyze vermiyor, öğrenciler vermiyor ama ingiliz verince lan ne oluyor dedim...
  • ocanal  (25.12.12 01:30:42 ~ 01:32:26)
samimiyete gerek yok evlenmiceksin komşularla, çal kapılarını sor, insanoğlu şerefsiz belli olmaz keriz yerine konmayın

  • kurcalamabozarsin  (25.12.12 01:37:28 ~ 01:37:45)
okumadan önce kepse baktım öyle renkli görünce ilgimi çekti, verilmeyen şey paraymış lan ben de ne anladım kalıbıma tüküreyim içim kötü, şizofren teyzeden kim almaya çalıştı diye sorcaktım az kalsın.

teker teker çal kapıları, bi yönetici belirleyin ayrıca o öyle olmaz lan
  • naw man fuck that  (25.12.12 02:02:09)
apartmanınız 12 daireli, bildiğim kadarıyla 8 daireden sonra yönetici zorunluluğu var. öncelikle mülk sahiplerine sorun.

  • naturelist  (25.12.12 08:56:48)
bu ne bicim apartman la?
yöneticisiz apartman mı olur hem?

  • enkolaykullaniciadi  (25.12.12 09:09:12)