ibadethanenizde gördüğünüz birine güvenir miydiniz?

inandığınız inancın ibadethanesinde ya da inanmıyorsanız inansaydınız o inancın ibadethanesinde gördüğünüz birine, dışarda gördüğünüz herhangi bir zamana nazaran güvenir miydiniz?

dışarıdaki insanla ibadethanedeki aynı oranda güvenilirdir. Ancak bazı konularda daha çok güvenilir zannedersem

  • aduzal  (24.12.12 23:23:23)
benim için hiçbir etkisi olmaz.

  • doxanikee  (24.12.12 23:23:38)
güvenmezdim.

hatta günümüz türkiyesinde bir kişi camiye gidiyorsa göstermelik yapıyor olma ihtimali var onu bi değerlendiririm.
  • acan99670  (24.12.12 23:25:35)
daha pozitif yaklaşırım.

  • kakao  (24.12.12 23:25:35)
yalnızca camide gördüğüm birine o kadar da güvenmem. ama tanışıklığımız veya arkadaşlığımız dini bir nedene dayanıyorsa-umre arkadaşı vb. (yakın arkadaş olmasak da) güvenirim. bir de şu var; samimiyet arttıkça 'nefs' dışa vurmaya başlıyor, insan insanı satıyor...

  • vizdilva  (24.12.12 23:26:18 ~ 23:27:08)
sadece görmek etki yapmaz.

  • hewit  (24.12.12 23:27:49)
hayır güvenmem. zügürt ağa'nın abdest alırken parasını çaldırışı gelir aklıma, aklıma nasıl kazınmışsa :)

  • irbat  (24.12.12 23:30:04)
sırf birini cami'de gördüm diye güvenmem tabi, ama tanıdığım birini görürsem pozitif etki yapar.

  • mystb  (24.12.12 23:32:54)
vizdilva ve hewit +1

  • dibini gor  (24.12.12 23:33:19)
daha bugun haberlerde izledim. adam namaz kildiktan sonra camideki yardim paralarini caliyordu. ben guvenmem.

  • she was my baby  (24.12.12 23:43:29)
kendisine olan güvenim diğeri insanlara nazaran daha fazladır, ama hemen atlamam tabii. ibadethane olması önemli değil. ibadethane sadece referans. oturduğun apartman, alışveriş yaptığın market vs. o insanları bizim güvendiğimiz mekanlarda görmek önemli olan. şey gibi.. bir arkadaşınızın rottweiler'ı vardır, köpek sizi daha önce hiç görmemiştir ama sahibinin yanında gördüğü için size pek ses etmez. sahibini referans alır.

özet: hepimiz rottweiler'ız!
  • henrychinaski  (24.12.12 23:44:37)
yok güvenmem, çocukkene cumada elemanın biri yaklaşmıştı hocayı dinlerken muhabbet kurmaya falan çalışmıştı, ilk boşlukta tüymüştüm :)

  • jedilance  (25.12.12 01:09:02)