[]

İş arama sürecinde depresif olmak normal mi?

Böyle bi iç sıkıntısı, acele olarak iş bulma ihtiyacı falan?

Bu durumu yaşayan var mı?


 
Var. Normal.


  • Savina Y.  (22.12.12 00:23:21) 
ozellikle hic cevap alinamadiginda feci depresyona giriliyor.

eninde sonunda is bulunacagini kendine hatirlatmak, etraftan olumlu destek almak onemli. yoksa olmaz islere evet diyor insan.

benim kuzen ev aldiktan 2 ay sonra isten kovuldu. nasil olsa hemen is bulurum dedi ve kenarda bir miktar parasi vardi. kenardaki para bittikce adam eridi bitti. harcamalarini sifira indirgedi, disari cikmadi etmedi. buna ragmen is bulamadi. aylar geciyor is yok. 6 ayi gecti, artik kirilmaya baslamisti. atiyorum 10 isterken 5'e tamam diyecek hale gelmisti. bu esnada cokca destek verdik. sonrasinda 10 olmasa da 8'e bir is buldu ama ta cehennemin dibinde. tabii bu arada 8 ay gecmisti ve eldeki bitmis ekstra bir suru borc yapmisti. bundan sonra 1 sene boyunca bile toparlanamadi o halden.

anca yenilerde duzeldi.
  • entrapmen  (22.12.12 00:26:12) 
elbette.
birçok insanda olur.
slacker ve procrastinatorlar hariç. onlar dünyayı ya da kendi dünyalarını yönetiyorlar. (:

bir de yetişirken karşılaştığın rol modellerin, ailenin sınıfı, yetiştirilme tarzın... bunlar gibi birçok pek etkili faktör var.

ama biraz gevşet kendini. çok gerilmemeye çalış. bunu sadece sinirsel olarak demiyorum. başka ilgi alanlarını ön plana çıkar. atıyorum dans etmeyi seviyorsan bir kursa git. kahve içmeyi seviyorsan, farklı kahveler dene. gibi... tüm zamanını iş ilanlarına, başvurulara, CVne, linkedin'e ayırma yani. ya da şirketler hakkında araştırma yapmaya. elbette tüm zamanını ayırmıyorsundur da, anlamışsındır zaten demek istediğimi.

bir de şöyle düşün. benim çok insanım iş aramadan bu modda. (:
  • fauxhumanitas  (22.12.12 00:27:51 ~ 00:28:52) 
Var valla :(


  • miskinim  (22.12.12 11:16:10) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.