haşhaşlı ekmek/çörek tarifi bilen var mı

yurttayken ıspartalı bi arkadaşımız getirirdi bu çöreklerden eklediğim fotograftaki gibi görünüyodu ne ekmek gibi ne pasta gibi bi şeydi. ben bugün internetten bir tarife bakıp yapmayı denedim olmadı biraz sert oldu tadı da istediğim gibi olmadı sizin bildiğiniz denenmiş bir tarif var mı?
not: ölçüler belirli olsun; aldığı kadar unun ne kadar olduğunu bilmiyorum

hamuruna maya katılır. ekmek hamuru kadar cıvık olmalı. hamur mayalandıktan sonra 3 parçaya ayırıyorsun. ilk parçayı bir tepsi üzerinde tepsi kadar açıyorsun bir parmak kalınlığında. aralarına haşhaş sürerek 2.parçayı araya haşhaş sürüp üçüncü parçayı da üstüne koyuyorsun. elinle 3 parmak genişliğinde kesip kıvırarak pişireceğin asıl tepsiye yerleştiriyorsun. bütün hamur bitene kadar yapıyorsun. 180 derecede ısıt.

  • inanmazsan inanma  (20.12.12 19:49:13)
nokul ısparta diye aratınca çıkar nokul onun adı :)

  • Sarix  (20.12.12 19:53:10)
pide fırından ekmek hamuru alsam olur mu? çünkü hamur yapmayı beceremiyorum

  • coca cola  (20.12.12 20:03:22)
olur. mayalıysa olur. eline yağ sürerek aç. yapışmasın. bizimki nokul değil. nokula ceviz ve şeker katılıyor:)

  • inanmazsan inanma  (20.12.12 20:10:24 ~ 20:10:50)
tamam o zaman :) benim yediğim de şekerli ya da cevizli değildi ekmem hamuruyla deniycem

  • coca cola  (20.12.12 20:14:34)