bileklerimi guclendirmek icin iyi bir yol

zayif bir yapim var. bileklerim de ince. bir forumdaki kullanici bilekleri ince olanlar icin bir muddet koltuk degnekleri ile gezmelerini tavsiye etti. sizce ise yarar mi ? bilek, kemik oldugu icin genislemez biliyorum sadece bileklerimi guclendirmek istiyorum.

ikinci sorum. katlanabilen koltuk degnekleri falan var mi ? cantama sigabilecek ?

www.ucgenmedikal.com

el bileklerinizi güçlendirmek için değnekle mi gezeceksiniz?

ağırlık alabilirsiniz? powerball kullanabilirsiniz? el yayları var onlardan kullanabilirsiniz. yani hepsi değnekten daha kolay olur.
  • supergirl  (20.12.12 15:46:19)
koltuk değneği ile gezerseniz bu sefer de bacaklardan kas kaybedersiniz. vücuttaki en büyük kas grubu bacaklarda olduğu için, bacaktan kaybedilen kas, vücudun genel dengesini bozar. büyüme hormonu salgısı düşer, kalori yakımı düşer...
boş barla şunu yapabilirsiniz
www.bodybuilding.com
supergirl'ün dediği gibi el yayı olur, powerball olur, olur da olur ama koltuk değneği hiç olmaz.
  • marcelorios  (20.12.12 15:52:03)
mastürbasyonda iyi bir seçenek gibi gözüküyor.

  • pindas  (20.12.12 15:53:54)
eğer yapabiliyorsanız salonda yapay duvar tırmanışı en güzel bilek güçlendirici.
tırmanışçıların ön kolları çok güçlü olur.

başka bir teknik de sopanın üzerine ip bağlamak ve ipin ucuna ağırlık takmak. sopayı çevire çevire ağırlığı yukarı kadar getirip sonra tersini yapmak.
  • orpheus  (20.12.12 16:02:06)
el yayları bileği kalınlaştırmıyor, gördüğüm yanları el sıkarken daha kuvvetli sıkabilirsin, kolundaki damarlar belirginleşmeye baslıyor, sanırım onunda bişeyler taşırken faydası oldugu söylenebilir

  • jedilance  (20.12.12 16:38:49)