sudaki ayak izim projesi

www.kurumsalsosyal.com

arkadaşlar bu projede sudaki ayak izi denilen olay tam olarak ne oluyor ?

ayak izi, insanın doğaya bıraktığı etki. mesela karbon ayak izi, kişinin ne kadar karbon salınımı yapan şeyler kullandığı falan basitçe. su da aynı hesap.

  • whoosie  (19.12.12 20:22:36)
hacı sen aynı şeyi sormadın mı daha önce?

edit: duyuruyu da buldum hatta; eksiduyu.ru
  • cepeuc  (19.12.12 20:28:19 ~ 20:31:41)
@cepeuc anlayamamış demekki gerçi güzel de anlatmışınız ama neyse @taha1907 verdiğin linkte gayet basitçe anlatmaya çalışmış "Sudaki ayak izi, tüm üretim ve tüketim süreçlerinde kullanılan toplam su miktarını ifade eder. Sudaki ayak izi kavramı, tükettiğimiz her mal ve hizmete girdi olarak kullanılan suyun miktarını belirlemek açısından önemli bir araçtır. Örneğin, bir bardak kahve içtiğinizde yaklaşık 200 ml su tükettiğinizi düşünebilirsiniz. Ancak kahvenin üretimi sırasında tüketilen su miktarını hesaba kattığımızda, bir fincan kahve için tükettiğiniz suyun miktarı 140 litreye yani yaklaşık 70 bardağa çıkar."demişler zaten...

  • bunumu demek istedin  (19.12.12 20:41:25)