hey! ben manik depresif miyim acaba?

gün içinde bir iyiyim bir kötüyüm sürekli. bir çok karamsarım, bir de bakmışsın umutlanıyorum, "iyiyim beh!" diyorum (tabi hep içimden bunlar), yalnızsam ağlıyorum (günde bir kere kesin ağlıyorum), arkadaşlar varsa görece iyiyim. nolucak bu halim? yoruldum valla kendimi analiz etmekten bi de size sorayım dedim.

tabi durup dururken olmadık böyle, nedenlerim de var ama geçmiyor bi türlü.

sana günde fazladan 1 saat uyku yazıyorum. ayrıyetten yemekten sonra en az bir adet çikolata yiyorsun. ve en önemlisi insan ilişkilerini ve psikolojiyi bırakıp yemek yapmaya başlıyosun

  • fakir nightboy  (19.12.12 01:58:09)
bence değilsin. ama ben de anlık değişimler yaşayabiliyorum fakat tamamen isteğime bağlı şekilde. ve bu durumdan çok mutluyum. kendimi bir kıbrıs sahillerinde bir uludağda hissediyormuşum gibi. çok güzel bi duygu I:

  • solo  (19.12.12 01:59:06)
o öyle basit bişey değil, depresyona girmiş olabilirsin, ya da duygu durumlarında bi yamukluk oluşmuş olabilir, psikologa görün vardır bi sebebi

  • naw man fuck that  (19.12.12 02:01:09)
biri "manik depresifsin" dese kendini çok karizma çok süper hissedecek gibi bir halin var :)) doktora git, cipralex versin, her gün bir tane at, dünya sana güzel.

  • i ve been mistreated  (19.12.12 02:53:34)
Manik depresif gibi görünmüyorsun buradan. Ama bir depresyon sezdim. Doktora gitmelisin.

  • zuppa  (19.12.12 07:38:04)
Manik depresif öyle gün içinde ani değişiklikler falan değildi galiba da, şu daha yakın sanki; www.youtube.com disorder kelimesine katılmıyorum bu arada)
Çok fena teşhis koyarım.

  • işteöylebirşey  (19.12.12 07:48:53)
manik depresif değil de normal depresyon olabilirsin eğer uzun süre kendini toparlayamazsan bir doktora görünmen iyi olur ama öncelikle yukarıdaki reçeteleri takip etmelisin

canını sıkan birşey vrsa anlatmak paylaşmak istersen de biz buradayız
  • seyyar satıcı  (19.12.12 07:59:33)
oncelıkle sizi bir anda karamsarlıga ıten sey nedir onu arastırmak lazım. ozelden yazabılırsınız.

  • ramsesseum  (19.12.12 10:01:08)
Oyle yavas yavas gelismiyo o, bi anda bi kriz geliyor bi anda. saldirganlik, basina buyrukluk, fi tarihinde gerceklesen olaylati hatirlama ve kisilerin yuzune vurma, inanilmaz bi alisveris isteginin baslamasi, planli dusunme yetisinin kaybolmasi, kafaya eseni yapma, hareketlilik, asiri gezme istegi, bu hareketliligi kalsiramayan vucudun kilo kaybetmesi... buraya kadar mani kismi.. ardindan bi anda veya ilac kullanimindan sonra bu saydiklarimin tam tersi ; evden cikmama, asiri kilo artisi, aglamalar, isteksizlik, olum istegi, intihar denemeleri vs. Bu yuzden bu hastaligin diger adi bipolar(iki kutuplu) bozukluk maalesef annemden biliyorum :/

  • ray simenov  (19.12.12 10:25:46)
Gün içinde bir iyi bir kötü olmak gayet insani bir durum ancak; eğrilerin çok aşağı ya da çok yukarı olmamalı. Eger çok aşağıda ya da yukarılarda ise sorun var demektir. Duygu durum bozukluğudur bu ama tek uçludur. Yani bildiğin depresyon. Geçmişin defterlerini açıp temizlemek ve kapatma vaktin gelmiş sanırım. Bol şans :))))

  • ya sonra senden sonra  (22.03.19 15:36:56)
manik depresif misin bilemiyorum ama günde bir kere kesin ağladığına göre yolunda olmayan bazı şeyler var. git bi psikolog çayı iç, belki iyi gelir.

  • cay koy geliyorum  (22.03.19 15:38:45)
wow. 7 sene sonra gelen cevaplar için teşekkürler ama o yaşananlar kısa bir dönemdi geçti çok şükür :)

  • nıç  (25.03.19 14:34:20)