satranç öğrenmek istiyorum

abi satranç öğreneyim diyorum ama internetten falan öğrenilir mi bu meret? çevremde hiç oynayan yok sanırım denk geldikçe soruyorum ama hep çakal çukal batakçı okeyci adamlar var. önce kurallarını fln öğrenip biraz internette pratik yapsam? alternatif olarak internet değil de chessmaster işe yarar mı?

Türkiye satranç federasyonun muydu neydi tam hatırlamıyorum bir sitesi vardı t.c kimlik veriyorsun işte sana lisans gibi bir şey ayarlıyorlar -ücretsiz- tabi öncesinde sitede ders şeysine giriyorsun. Her ders bir şeyler öğretiyor sana, basit taktikler taşlar vesaire. Sonunda da net üzerinden lisans alıyorsun. Oldukça yararlı oradan çok iyi öğrenirsin. Linki bulamadım şimdi ama biraz çabalarsan bulursun.

  • Harpp  (18.12.12 21:25:01)
6-7 sene önce iyi oynardım satranç. eniştem antronördü kurslara gittim yarışmalara katıldım vs. ama dediğim gibi 6-7senedir ıynamıodum. geçende bi arkadaş dedi biliyosan gel oynayalım ben de yeni öğrendim internetten dedi. eleman yeni beni:)

hem de baya zekice oynadı taktik,teknik vs. velhasıl; öğrenilir internetten:d
  • merkezefendi  (18.12.12 21:48:26)
J.R. Capablanca nin satrancin esaslari kitabi da baslangic icin yararlidir.
Eger niyetinde daha ciddiysen bir satranc kulubune (okul kulubu degil) katilman en hizli ve etkili yol olur.

  • sAINT  (19.12.12 15:18:13)