şaka maka korkuyorum, ne yapayım?

21 aralık tarihinden cidden baya bi korkuyorum. İçten içe bişey olmayacağını bilsem de düşünmeden edemiyorum, geceleri yattığımda türlü kıyamet senaryoları kuruyorum uyuyamıyorum. Ne yapsam ne etsem de önümüzdeki 2 günü sağ salim atlatsam. yoksa panik atak krizi falan geçirmekten korkuyorum, geçmişimde var çünkü.Rahatlamak içn nasıl hareket etmem gerekir? Lütfen dalga geçecek olanlar yazmasın

kıyametse herkese kıyamet. bu açıdan yaklaş

  • sttc  (18.12.12 21:06:02)
farz et gerçek ve gerçekten dünya yok olacak. ne bok yapabilirsin? hiçbir şey. çok rahatlamak istiyorsan şirince'ye git. milletin gittiği gibi. onun dışında yapabileceğin HİÇBİR ŞEY yok. rahatlamanı sağlayacak bir şey yapamazsın yani.

  • sen git ben geliyorum  (18.12.12 21:06:31)
ergenlik dönemi normaldir.

  • bilge rusty james  (18.12.12 21:08:48)
şirincedeki turizmciler zeki adammış, bütün dünya orayı konuşuyo herkes ordan geceliği binlerce dolardan rezervasyon yaptırdı.

adamlar parayı kırdı.

21 aralıkta ise bi bok olmayacak tırsmayın.
  • Rawkon  (18.12.12 21:09:11)
islamiyete inanıyorsan büyük alametler gerçekleşmedi henüz. inanmıyorsan kendi fikrim öyle "pat" diye olacak bisey değil belki de olaylar zincirinin baslaması olacaktır. zamanla olacaktır yani. hiç dert etmeyin.

  • zartanyan  (18.12.12 21:09:42)
Çocukken annemin gençliğinden kalma kitaplarını bulmuştum bi sandıkta. Orda bi kitap dikkatimi çekmişti: "Halley kuyruklu yıldızı... Dünyanın sonu mu geliyor?" tarzında. Tercüman gazetesi mi ne vermiş. Gördüğü her kitabı çat diye açıp okumaya başlayan biri olduğum için bu salak kitabı ben okudum ve hatırladığım kadarıyla şimdiki bu 21 aralık'ın aynısı o yıllar (baktım, 1986'ymış) insanlar dünyanın sonu gelecek diye korkmuş. E noldu, vızt diye geldi geçti bu mal halley. Ondan sonra bize kalan bisküvisini yemek oldu.

Ben o günden itibaren bu halkı korkutma çabalarına hep bir para tuzağı olarak ve daha da beteri, din alternatifi bir korkuyla kontrol altına alma projesi olarak baktım. Hiçbir zaman da böyle şeylere inanmadım. Yok ömer çelakıl 2006'da kıyamet demiş, yok 2012, yok 2023, 2071, yok güneş tutulması, yok manyetik alanın değişmesi, yok domuz gribi, yok at hapşuruğu... hiçbiri bende zerre etki yapmadı. Mutluyum, huzurluyum.

Sana da tavsiyem takma. Bir bok olmayacak. Olmadıktan sonra "takvimi yanlış okumuşuz, meğer 2018'deymiş!!!!!" gibi bir şey diyeceklerine her türlü de iddiaya giriyorum. O olmazsa mutlaka dünyanın yakınından geçecek bir yıldız, bir göktaşı, bir kıl, tüy bulunur ve o korku yaratılır.

Enayi paralarını yiyor şirince işte. Ohh, ak süt gibi helal o para. Yiyin amk.

Sen de korkma.
  • barut  (18.12.12 21:12:36)
korkacak birşey yok koçum gideceksek acımayacak. hatırlamayacaksın bile. neyden korkuyorsun.

  • il padrino  (18.12.12 21:13:22)
  • rotario  (18.12.12 21:14:02)
korkacak bir şey yok. ölümden en çok korkmamızın sebebi arkamızda bıraktıklarımız ve hayatın güzel olması.

kıyamet olursa tüm insanlar ölecek, arkamızda kimse kalmayacak, yaşanacak güzel bir hayat olmayacak, o sebepten korkmanın manası yok. en fazla bir an canınız acır.
  • galahad  (18.12.12 21:18:13)
bol bol iç eğer gerçek değilse zaten 22sinde anca kendine gelirsin ne olduğunu bile hatırlamazsın. diğer türlü de fark etmeden ölürsün. win-win derler ya he öyle işte. her türlü kâr.

  • milan baros  (18.12.12 21:23:08)
@milan baros

en güzel önerilerden biri :)
  • elloweeth  (18.12.12 21:24:18)
haber geldi bişey olmayacakmış, dont worry be happy

  • jedilance  (18.12.12 21:25:57)
ya bi de tüm nüfusun %95'i ölse, sadece sen ve kalan %5 hayatta kalsanız, onların da çoğunluğu zombi olsa?... (bkz: buyur burdan yak)

  • reso aga  (18.12.12 21:26:47)
@reso aga

o daha kötüymüş :))
  • elloweeth  (18.12.12 21:27:45)
şimdi biraz da olsa rahatlamışsındır? .)

  • reso aga  (18.12.12 21:31:56)
annem 2 kutu mum almış ben yırttım. şimdi onlar düşünsün.

  • Deathklaat  (18.12.12 21:48:49)
t24.com.tr
21 Aralık 1,2,3 ü okuyabilirsiniz.

  • nıç  (18.12.12 21:50:21)
Bol bol su iç ve turunçgillerden tüket. Yatmadan önce de tylol hot içersen birşeyciğin kalmaz.

  • paddle steamer  (18.12.12 22:16:35)
bi de şöyle düşün bütün tanıdıkların öldü sen yaşıyosun. bi anlamı kalır mı?

  • defansif orta saha  (18.12.12 22:49:09)
Evet. Korkmaya devam ediyo musun?

  • barut  (24.12.12 17:13:37)