iş bankası

türkiye iş bankasında hesap açacağım ancak sadee para çekmek için kullanırım günlük belli miktarlarda havale yapılacak hesabıma, ancak ben hesabı başka bir şubede açacağım çekmek için o şubeye gitmem şart mı, hiç anlamam bu konulardan biraz yardımcı olur musunuz.

Bankamatik kartı da olacağı için tüm atm'lerden çekebilirsiniz

  • sanal uyku  (18.12.12 13:42:39)
sanal uykunun dediği gibi, hesabınızın olduğu şube yerine başka bir şubeden paranızı çekmeniz masrafa tabi olur. o yüzden hesapla birlikte bankamatik kartı da isteyin ve türkiye' nin her yerinde olan atmlerden 7/24 günlük 1500 tl çekme limitli paranızı çekebilirsiniz.

(reklam gibi oldu.)
  • ykyt  (18.12.12 13:44:43)
peki kesinti falan oluyor mu ? 100 çekeceksem 70-80 e mi iniyor ?

  • docrivers  (18.12.12 13:47:23 ~ 13:49:53)
"peki kesinti falan oluyor mu ? 100 çekeceksem 70-80 e mi iniyor ?"

hayır, iş bankası atm'lerinden çekerseniz hiçbir kesinti olmaz. hesap işletim ücretini saymazsanız tabii.
  • demcan  (18.12.12 13:53:06 ~ 13:53:40)
Kartla çekerseniz kesinti olmaz. Fakat gonderenin bankadaki durumuna bağlı olarak havale ücreti kesilebilir.

  • sanal uyku  (18.12.12 13:56:13)
Bu soru bir bardak olsaydı o bardakta dudak payı kalmayana dek dolduran tek kişi ben olurdum.

Her neyse.

İşbankasından hesap açacaksın.
Hesap açmak ücretsiz.

Altı ayda bir sabit olarak hesap işletim ücreti keserler senden.
Bu ücretten kurtulmak için 2 adet otomatik ödeme talimatı verebilirsin bankaya.

Hesabında para varsa, şuben Edirne'de bile olsa gidip Kars'taki bankamatikten hiçbir kesinti olmadan çekersin paranı.

Bir yere havale yapacağın zaman İşcep uygulamasını kullanırsan havale masrafı kesmiyor. Ama EFT masrafı kesiyor artık.
  • yapimci  (18.12.12 15:07:57)
o hesaptan hesap işletim ücreti alacaktır banka. sitesinde ücretler var. yatırılan paradan otomatik kesili. öğrenci iseniz öğrenci belgesi götürür geri alırsınız. kuveyt türk hesap işletim ücreti almıyor bildiğim kadarıyla.

  • bihaber  (18.12.12 15:17:01)