YANO hesaplama

saçma sapan bir soru olabilir ama içimi rahatlatmak açısından cevabına ihtiyacım var.

şimdi, bu dönem sonunda benim bir yarıyıl akademik not ortalamam oluşacak. finallere daha girmedim fakat vize notlarının yükselmeyeceğini varsayarak elimdeki notlarla tahmini bir yano hesaplamak istiyorum. mümkün müdür? mümkünse nasıl hesaplanır?

yardımcı olanlara minnettar kalacağım.

exceli aciyor ve orda kredi ve ders notlari ile ilgili bir tablo hazirliyorsunuz.

  • serabetan  (16.12.12 15:08:03)
ayrintili olarak excel de hesaplama yapmak icin deneme yanilma yöntemini ya da ordaki help den yardim alarak opsyonel ve egitici olarak ise, www.youtube.com dan ilk 2-3 videoda yapabilecek duruma gelirsiniz.

excel de bu hesaplamayi yapmak ilkokul seviyesinde.
  • serabetan  (16.12.12 15:15:42)
okulun yönetmeliğini aç ve notların sayısal değerine karşılık gelen katsayılarına bak. notun (beklediğin not) kat sayısı ile dersin kredi değerini çarp. bütün derslerin için bunu yap. sonrasında tüm derslerin kredi ve katsayı toplamını o dönem aldığın toplam kredi sayısına böl. çıkan sonuç senin o dönemki not ortalaman olacak.

  • i'm a dreamer  (16.12.12 15:48:12)