kışın gözlük takmak

hafif güneş olsa bile gozluk takar mısınız?

gözlük yaz-kış sabah-akşam takılır göz bozuksa.

eğer dediğin güneş gözlüğüyse takarım. takmak lazım.
UV filtresi boşuna değil onlarda, sadece rahat etmek için değil korumak için de kullanılıyor. kışın güneş insanlar güneş gözlüğü takmıyor UV ışın yollamayayım demiyor.
  • milan baros  (16.12.12 12:01:04)
bahsettiğin güneş gözlüğü heralde,

gerekiyorsa takarım niye takmiyim, özellikle etraf taraf karlar altındaysa güneş gözlüğü çok işe yarar yerden yansıyan ışınları bloke etmek için.
  • nwnd  (16.12.12 12:03:40)
Kar varsa mutlaka takarım. Onun haricinde de hava açıksa takarım. UV kısmını geçtim gözüm fazla ışıktan rahatsız oluyor. Işık ne zaman çoksa o zaman takıyorum.

  • onexey  (16.12.12 12:07:26)
gözlük değilde ince bi katman güneş kremi sürüyorum.iki ayrı doktor önermişti.kışın bile sür açık havada diye.

  • aşksız prens  (16.12.12 12:23:03)
havadaki ve atmosfer koşullarındaki "beyaz ayarı"nın değişmesinden dolayı bilhassa takarım.

  • fauxhumanitas  (16.12.12 12:26:00)
Hava çok kapalı ve karanlık olmadığı müddetçe ben de yaz kış takarım. Kışın da hem uçuşan tozlardan koruyor (lens kullanıyorum, tozlar gözüme yapıştığı içün), hem de hafif bir aydınlık bile gözümü çok alıyor (hassas olduğu içün).

  • Savina Y.  (16.12.12 13:13:27)