köpek gezdirirken köpek nerede olmalı

ben arkamda ya da hizamda yürütmeye çalışıyorum, böyle bir şeyler hatırlıyorum zira. ancak gördüğüm çoğu kişi önde yürütüyor.
köpeğin pozisyonu eğitimi açısından önemli mi yoksa nerede takılsa olur mu?

hizalı yürümeli, köpek önden giderse kafasına göre takılır oraya buraya sürükler sinir hastası eder insanı

  • naw man fuck that  (14.12.12 08:03:09)
cesar milan amca yanınızda yürütün diyor, özellikle asi huyları varsa.

  • whoosie  (14.12.12 08:03:56)
köpek arkadan yürütülmez.
önde yürütmelerinin genel nedeni tuvalet ihtiyacı için çıkarılmış olmalarıdır muhtemelen.
etrafta çok insan yoksa ben de biraz uzaklaşmasına izin veriyorum.
ya da zaten eğitilmemiş, tasmasını çekiştiren köpekler de önden gidiyor.

ama hizalı ve mümkünse sol tarafta yürümeli.
yani gidiş ya da dönüş yönünüze göre ya duvarın ya da kaldırımın kenarından.
  • blatta hiberna  (14.12.12 08:15:25)
cesar milan amca eger onden yurutursenız sızı suru lıderı olarak gormez dıyor. arkadan veya yandan yurumelı sızı takıp etmelı diyor..

  • kennym  (14.12.12 08:16:30)
bir ekleme yapayım. köpek arkada yürütülmez derken, şehir içinde, kaldırımda, kalabalıkta arkadan yürütülmemeli demek istedim.

yani eğer tempolu bir şekilde yürüyüş yapıyorsanız (rahat rahat çıkılan tuvalet gezintilerini demiyorum) en iyi randımanı yanınızda yürürken alırsınız.
  • blatta hiberna  (14.12.12 08:39:11)