Bilgisayarımda Yer Kalmadı

bilgisayarımda 545 mb yer vardı e-kitapları(evlat acısı gibi oldu), cod6yı vs. hepsini sildim. şimdi 21,6 gb var ama bilgisayar çok yavaşladı, 50 tane film var bunları silmeli miyim sizce yoksa bekletiyim mi? filmlerin hepsini izledim ve yeni filmler indirmek istiyorum çok kararsız kaldım o filmler benim göz bebeğim onları silmek hiç içimden gelmiyo, napıyım sizce?

Valla ben böyle zamanlarda harici harddisk alacak param da hiçbir zaman olmadığı için geçici sevdaya tutuluyorum: DVDye çekmek.

  • Hallerlale  (12.12.12 23:12:28)
21gb gayet yeterli bir alan. Yavaşlığın nedeni o değildir muhtemelen.

  • puro  (12.12.12 23:12:50)
Bilgisayarın yavaşlamasının 21.6 gb ile hiç bir ilgisi yok. Başka bir durumlar var muhtemelen. Virüs taraması, malware taraması vs yapın bi bana kalırsa.

  • sharksmile  (12.12.12 23:13:54)
@hallerlale onları da bi yere atıyorum, ondan sonra kim öle kim kala ama o çözüm de aklımda
@puro 1080p film?

  • Nuwanda  (12.12.12 23:15:52)
@sharksmile önereceğiniz programlar var mı acaba?

  • Nuwanda  (12.12.12 23:18:30)
IMDB'ye gir, bir hesap aç, izlediğin filmleri işaretle oradan. Sonra sil gitsin. Kafan rahatlar. Hem filmleri unutma durumun da yok. Filmleri niye saklayasın ki? DVDRip arşiv yapardım, sonra DVD9'a geçtim, Sonra 720p'ye... Orada bıraktım. Sonu yok ki. 1080p'si var, 3D var. Aynı filmin daha iyi görüntülüsü çıkıyor sürekli ve eskisi gibi bulamam olayı da yok.

  • Dunedan  (12.12.12 23:40:37)
Sharksmile'ın da bahsettiği gibi, yavaşlıyor nedeni bilgisayarınız içerisinde yer tutan dosyalar değildir. Ya çalışan bir program ya da bir virüs gibi bir programcık neden oluyordur. Boştan yere silmeyin dosyalarınızı.

  • puro  (12.12.12 23:55:35 ~ 23:55:59)
registry temizliği yap

  • hadibeoradan  (13.12.12 02:51:29)