[]

Uyumluluk Sorunu Giderme Sorunu

Öğrencilerim için kullanacağım bir cd-rom'daki setup'tan aktivitelerin programını bilgisayarıma kurdum. Ancak cd-rom'un üzerinde Windows XP/Vista/2000 için yazıyor. Programın exe'sini uyumluluk ayarlarıyla XP ve Vista'da çalıştırdım ama her çalışmasında yaklaşık 1-2 dakika içinde "program çalışmayı durdurdu" hatasını alıyorum ve program kapanıyor. Bu konuda ne yapabilirim? Teşekkürler.
 
ayrıntılar'a bakıp hata kodunu, mesajını google'a yazıp soruştur. çözümü varsa muhtemelen framework versiyonundan kaynaklanıyordur. öbür türlü, windows 7'nin içindeki sanal xp modunu kullanmaktan başka çare yok gibi.


  • dokunmakalbime  (12.12.12 10:21:33 ~ 10:31:01) 
Az önce framework 4.5 kurdum. Programı uyumluluk modunda tekrar çalıştırdım ama yine 1-2 dakika sonra çalışmayı durdurdu.Hata kodu vermiyor, sadece çalışmayı durdurdu yazıyor. Teşekkürler yine de.


  • hubris  (12.12.12 10:54:16) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.