[]

altyazı sorunu

altyazı uzmanları, benim bi sorunum var şöyle ki:
bi filmin hem orjinal (ingilizce) hem de türkçe altyazısı var elimde. ingilizce olan tam uyumlu ama türkçe olan epey uyumsuz. ben uyumsuz olanı da diğeri gibi yapmak istiyorum. dr.altyazı ve time adjuster denedim ama bilgim olmadığı için çözemedim. birisi bana şu işi hallediverse de ağız tadıyla izlesem filmimi? olmaz mı? 
gomplayer kullanıyorum. altyazı senkronize etme özelliği var ama bu defa sesler de kayıyor. yok mu yardım eden? help !!!


  • jamal_vs_jason  (11.12.12 16:48:10) 
(bkz: #9329976)


  • entrapmen  (11.12.12 17:14:01) 
altyazı fps değeri ile filmin fps değeri birbirine uyuyor mu? bu bilgileri vermediğiniz için soruyorum.

kontrol etmek için gom playerda film oynarken CTRL+F1 yaparak "Frame rate" bilgisinden öğrenebilirsiniz.

23.98 (23.976) olabilir 25 olabilir vs.
Daha sonra da bu bilgiye göre altyazı sitesinden aynı fps değerinde (ve aynı cd sayısı) bir altyazı indirirseniz uyumlu olma ihtimali var.

bunlar dışında sizin filminiz extended sürüm olabilir, altyazı dvdrip olabilir bunlardan dolayı da uyuşmaz.

bunları da deneyerek bulabilirsiniz.
  • spadram  (11.12.12 17:20:49 ~ 17:21:08) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.