yağlı cildi kurutmak

deliler gibi yağlanan bir cildim var. duştan çıktan çok kısa bir süre sonra yağlanmaya başlıyor.

bir dönem aknefug kullanmıştım sivilce için. o daha da bombok etti. daha da yağlandırdı. hala da düzelmedi.

bir de bu yağ iğrenç bir koku yapıyor. düşünün.

şu an isotrexin kullanıyorum, doktor düzenli kullan 3 aya kurur dedi. işe yarar mı ki?

ben bu işi roaccutane gibi iç müdahale ilaçları yerine, dışarıdan nasıl çözebilirim?

cildim kupkuru olsun istiyorum. gerekirse kuruluktan derim dökülsün, soyulsun. hiç önemli değil. sonradan cildi nemlendirmekle uğraşmaya razıyım.

nemlendirmenin, kurutmaktan çok daha kolay olacağına eminim.

lütfen duyuru sakinleri, agresif tedavi yöntemleri bekliyorum sizlerden.

gül suyu denedin mi?

  • nıç  (08.12.12 00:29:56)
aga ırsi bu işler, öyle radikal değişiklikler yapmadan olmaz. yani sana yağlı yeme, her gün lifle, şu sabunla falan yıka demekle düzelmez.

isotrexin ben de kullanmıştım. işe yarayabilir.
  • 1 saat bende 50 dolar  (08.12.12 00:31:26)
@nıç
bir dönem kullanıyordum. yumuşaklıktan öteye götürmüyor gibiydi? uzun vadede faydalı olur mu ki tekrar mı başlayayım?

  • gogliy  (08.12.12 00:31:34)
hemen sonuç alınamıyor zaten cilt için kullanılan ilaçlardan da diğer şeylerden de, sabretmek lazım.
bir de şunu dene:
gül suyu ve pudrayı (uTalk ya da bebe pudrası) 1'e 1 ölçekte karıştır bi çay bardağında çok az miktarda. bu karışımı sür yüzüne beklet. normalde 1 saat falan bekletebilirsin ama geceden yapıp yatanlar da var öyle, sen bilirsin. bu yöntemi normalde sivilce kurutmak için falan yapıyorlar ama ben kullandığımda cildimi de kurutmuştu epey. pudra da gül suyu da kurutuyor neticede. cildin de bebek gotu gibi oluyor mis.
  • nıç  (08.12.12 00:36:04)
@corazon valiente
ben de roaccutane'a başlayacaktım da bu psiklojik etkileri yüzünden falan cesaret edemedim. bir de bu sene sınav senem.

sen de roaccutane'in olumsuz bir etkisi oldu mu?
  • gogliy  (08.12.12 00:36:44)
aga sırf cildi kurutmak için rakutana bulaşma derim. fiziki ve ruhi yan etkileri bir hayli fazla ve ağır bir ilaç.

  • 1 saat bende 50 dolar  (08.12.12 00:38:43)
sınav dönemi kullanma bence kendine güvenemiyorsan

  • nıç  (08.12.12 00:38:48)
bu kil maskeleri falan işe yarar mı ki? deneyen var mı? aktarda falan bulunuyorsa yarın gidip hemen alayım.

  • gogliy  (08.12.12 00:41:00)
kuzenim kullandı şu dermokilin tek kullanımlık maskelerinden. memnun olduğunu söyledi

  • nıç  (08.12.12 00:57:32)
kuru cildi yağlandırmak da mümkün mü ?

  • kertenkelebek  (08.12.12 01:01:58)
yağ emici mendiller var gün içinde pratik olabilir

  • ecaz  (08.12.12 01:24:12)
her gun sabah aksam temizleyip haftada iki uc kez peeling yapiyor musunuz ama hic aksatmadan cok kaliteli urunlerle? Bir ay bir deneyin degilse.
Dermalogica cok basarili oluyor sorunlu ciltlerde (ozellikle pudra bicimli her gun kullanilan daily peeling i).
Bunun disinda, bir legene sicak suya koyup yuzunuze bugu yapacaginiz materyaller var.
Spa lar, buhar banyolari cok cok faydali olur. Ki eminim sadece yuzunuzde degil sorun.

Tea tree oil icerikli urunler fayda saglar.
  • leyla3  (08.12.12 02:02:37)
Roaccutane.

Bu kadar.
  • msb  (08.12.12 02:11:18)
beslenme düzenini değiştirip aldığın yağ miktarını azaltırsan cilt yağlanman da azalır.

  • orpheus  (08.12.12 08:05:53)
o zaman sana şiddetli body shop'un tea tree serisini öneriyorum. benim cildimde baya yağlanma söz konusu idi. yaklaşık 1 aydır bu serinin düzenli olarak günlük temizleme köpüğünü ve toniğini kullanıyorum ve şu an yağlanmadan eser yok. hatta az da olsa cildimde kurulama başladı. gittim aynı serinin nemlendirici kremini aldım, baya başarılı.

  • küçük kara balık  (08.12.12 13:06:30)