resim neden kayboluyor?

media.tumblr.com

resme bir müddet bakıyorsunuz. daha sonra kayboluyor. bi' nörolocik alengirler var. hazin bir oksipital lob hikayesi ama bilemedim. duyarsızlaşıyor mu göz? tolerans mı geliştiriyor?

Allah da onu öyle yaratmış.

  • ykyt  (08.12.12 00:00:44)
ben sadece klozete iseyen bir adam goruyorum.

  • snatch  (08.12.12 00:02:25)
hagaten acayip garip bi şey bu ha. gözü açıp kapatmadan sadece oynatsan bile tekrar görüyosun.

  • der meister  (08.12.12 00:03:42)
anaa

  • nıç  (08.12.12 00:08:44)
Bilimsel açıklamasını yapan mutlaka çıkacaktır ama benim dikkatimi çeken şu oldu; ilk açtığımızda orada gördüğümüz renkler ile gözümüzü çok sıkı yumduğumuzda, hatta parmaklarımızla gözümüze bir miktar bastırdığımızda gördüğümüz renkler aynı.
Muhtemelen bununla ilgisi var.

  • Savina Y.  (08.12.12 00:13:07 ~ 00:13:26)
vuff..

  • elalemin derdi  (08.12.12 02:06:36)
  • ssl  (08.12.12 04:43:18)
vuhuu. @ssl ayrıca teşekkürler.

  • pandor  (16.02.13 22:37:12)
tahmin yürütüyorum sadece, bazı şeyler gözü yorar ve görmesini engeller. bu bütün organlarımızda vardır bazı sesler kulağı yorar bazı kokular burnu vs. göz de bunu engellemek için onu "yoksayar" bir süre sonra. mesela normalde kocaman bi burnumuz var sürekli aşağıda gözükmesi gereken. ama beynimiz onu "yoksaymayı" tercih etmiş. tek gözünüzü kapatın gezdirin gözünüzü "oha amk bu ne len" diyeceğiniz boyutta bir burnunuzun olduğunu fark edeceksiniz. uzun süre duyulan kokunun bir süre sonra hissedilmemesi vs. de buna bağlanabilir.

  • zazazaraeta  (16.02.13 22:43:53)