Pazar günü ODTÜ İİBF'ye gitmek?

Ankara'nın yabancısı olarak pazar günü saat sabah saatlerinde (8.00-9.30) civarı ODTÜ İİBF B Blok'a otogardan (AŞTİ) nasıl ulaşabilirim?

taksi. 13 tl falan tutar. biraz yürümeniz gerekir ama.

  • mutevazi  (07.12.12 21:50:33)
taksi kampüs içine girmiyor demeyin :)

  • cari kacik  (07.12.12 21:53:56)
giriyor tabi ki. ama siz adresi verince sizi bırakacağı yer, ki genelde bilmezler de hangi bölümün nerede olduğunu, muhtemelen iktisat olacaktır. siz işletmeye gideceksiniz ki o arka tarafta kalıyor. bunu taksiciye anlatıp doğru yerde inmek isterseniz taksimetre 50 tlyi vurur, ve muhtemelen geç kalırsınız. üstelik doğru yerde olacağınızın da garantisi yok. odtü içinde taksicilere güvenilmez.

  • mutevazi  (07.12.12 21:58:11)
1- pazar sbh dolmuşu zor bulursun. istersen biraz bekle, geç kalacak gibi olursan taksiye atlarsın, sağı solu belli olmuyo onların. dolmuşa binersen teknokente gideceğini söyle, paranı ona göre öde. şoföre de söylersin, o seni indirir zaten doğru yerde. en kötü dolmuştaki herhangi biri yardımcı olacaktır.
2- direk taksiye atla, ama odttu taksisi değilse neyin nerede olduğunu bilemez, hele ki aşti taksiye bineceksin, her türlü dalavereye de tedbirli ol, istanbulda bulamazsın öylesini. eskişehir yolundan A1 kapısından içeri gireceksin, uzuuun ağaçlı bir yoldan okul içine doğru ilerleyeceksin. ilk sağdan sağa döneceksin. odtü hazırlık binasını tabelasını görüyosan sağında doğru yoldasın. orada bir göbek göreceksin hazırlığı geçince. sağdan düz ve aşağıya doğru ilerleyen yolu takip edince solunda gördüğün bina işletme binası olacaktır. şaşırırsan da taksiciyi durdur, gördüğün herhangi birine sor, söylerler. taksiciye güvenme.
3- aştinin içindeki tabelalardan da göreceğin üzere ankaray'la kızılaya geçip oradan da dolmuşa binebilirsin. bu noktada 1. seçenekteki yolu tekrar edeceğim.
  • sirkelimon  (07.12.12 22:12:55)