excel gurusu arkadaşlara bir soru

Merhaba arkadaslar excel le ilgili bir sorum olacak. Şöyle bir excelim var; A sütununda tarih ( sadece çalışma günleri) B sütununda değerler yer alıyor.
Günlük bir rapor için hergün son 20 çalışma gününün ortalamasını bir hücreye getirmem lazım amma velakin A sütunundaki tarihlere göre dynamic range oluşturduğumda olmuyor çünkü resmi tatilleri falan atlaması lazım. Yardımcı olabileceklere excel dosyamı gönderebilirim.
Çok teşekkürler

AVG() neden işini görmüyor anlamadım?
A sütununda araya tatil günleri karışmış olsa anlarım ama o da yok diyorsun?

  • 507  (07.12.12 12:48:08)
formulü hergün bir aşağı kaydırmak istemiyorum formul J1 yada J2 deki tarihe baksın o tarihi A sütununda bulup 20 satır üstüne kadar ortalama alsın istiyorum. Sadece avg() yazarsam hergün formülü değiştirmem gerekecek..

  • kimse  (07.12.12 13:00:58)
C sütünuna formülü koy her satıra... örnek: c20= a1-a20 ortalaması, c21= a2-a21 ortalaması vs... aşağı çek. sonra, başka bir sheet veya kolonda bir hücreye vlookup ile c sütununda today() eşleşmesi yaparak son 20 günün ortalamasını a kolonundan çek.

  • 507  (07.12.12 13:35:23 ~ 13:36:00)
cok mantıklı teşekkür ederim :D

  • kimse  (07.12.12 13:40:55)