mimarlık fakültesi öğrencileri hangi bilgisayarı kullanıyorsunuz??

bilgisayar almam gerekiyor mimarlık 3.sınıfım yarışma projeleri için 3d max renderlarına ihtiyacım olacak hangi bilgisayarı önerirsiniz?Monster hakkındaki yorumlarınız nedir?Şimdiden teşekkürler...

1100tl'ye bir bilgisayar kasası var aslında arkadaşımda. Gayet de sağlam bir şey ilgileniyorsanız özelliklerini yazayım.

  • vexations  (05.12.12 23:55:33)
Bütçe ne kadar?

  • ahmetcan44  (05.12.12 23:58:47)
bütçe 3 milyara kadar fakat kasa değilde taşınabilir düşünüyorum

  • salahaddin  (06.12.12 00:31:52)
Vaktin varsa;

www.monsternotebook.com.tr

Yoksa şimdilik en iyi muadil, Full HD panele sahip bir Lenovo Y580 olur. Hem 17 inç panelli, hem üst sınıf ekran kartlı bir model bulmak 3000 lira için zor. Monster var, o da ileri tarihli gördüğün gibi.
  • ahmetcan44  (06.12.12 01:42:43)
vaktimvar aslında bekleyebilirim ama tavsiye edilen kartı iş istasyonlrında da bulunan quadro ekran kartları.Ne monsterda ne de lenovodaki quadro değil.iş istasyonlarıda 4 milyardan başlıyo lenovo ve mpnsterdaki ekran kartları benim işimi görür mü acaba?

  • salahaddin  (06.12.12 01:45:36)
bir de y 580 türkiyede yok sanırım lenovonun sitesinde de göremedim eğer varsa bildiğiniz bir yerde link verirseniz sevinirim

  • salahaddin  (06.12.12 01:50:01)
Türkiye'de var ama stokları o kadar çabuk bitiyor ki, takip etmek lazım.

www.sanalmarketim.com

Burada HD Ready olanı var. Full HD olanı da Vatan satıyor ama orada da yok stok. Siteden kaldırmışlar.

Quadro'ya gerek yok senin için. Aldığın cihaza 16GB bellek takarsan, render işlemlerinde rahat edersin. i7 3630QM olanı al tabi. Ne kadar güçlü işlemci, o kadar çabuk render. Ekran kartı zaten GTX 660M. Yeter sana.
  • ahmetcan44  (06.12.12 01:57:34)
eyvallah tesekkür ederim lenovonun fiyatıda baya uygun gibi 1900 2000 arası satılıyor sanırım bu cihaza ram takviyesi yapabilirmiyim acaba?

  • salahaddin  (06.12.12 03:24:54)
Evet 16GB bellek takabilirsin toplamda. Full HD olanı kampanyalı halde 2200 lira civarındaydı Vatan'da. HD Ready olanı da 2000 lira civarı oluyor diğer sitelerde.

Şuraya da bak mutlaka aklındaki sorular için:

resim.donanimhaber.com
  • ahmetcan44  (06.12.12 03:27:27 ~ 03:28:31)
forumdonanımdaki soru cevapta cihaz 8gb ram desteği veriyo demişler o kafamı karıştırdı 8 gb benim için yeterli olmayabilir sizinde söylediğiniz gibi aslında monster cok mantıklı ama hem gec gelmesi hemde forumlarda okuduğum kadarıyla adamlar resmen ticaretçi gibi cok sıkıntı yaşayan olmuş kafam bimilyon oldu:))

  • salahaddin  (06.12.12 03:34:01)
ilginize teşekkürler proje çizimi bitti uyku moduna girdim ama önerilerinizi bekliorum yine ii geceler

  • salahaddin  (06.12.12 03:38:32)
O konunun ilerleyen sayfalarında 16GB bellek desteği olduğunu göreceksin zaten ama ben rahat ol diye Lenovo forumlarından koyuyorum;

forums.lenovo.com

Şu da fotoğrafı, konuda var zaten:

dl.dropbox.com
  • ahmetcan44  (06.12.12 04:05:09)