klima

bu sene klima kullanmaya karar verdik kış için. 5 sene önce eski ev için alınan 24000'lik klima var. btu hesabına göre 13000lik de yetermiş sanırım 28 m2 olan oda için.

inverter ve a+ olan bir klima almayı düşünüyorum fakat kış faturlarıyla aynı anda ödeyemem. o yüzden mayıs - haziranda alırım heralde.

iki sorum var:

1- klimayı nasıl kullanmalıyım? hem sağlık hem de enerji tasarrufu açısından. gerçekten pro. bir bilgim yok.

2- hangi klimayı tercih etmeliyim? bir öneriniz var mı? max. 2500 olsa iyi olur.

yer: ege

Eski klimanız kapasitesi fazla diye yeni klima mı alacaksınız? Aynısını kullanın hiç takılmayın. Daha kısa sürede ısınırsınız.
1) enerji tasarrufu için klimayı hiç amamak en güzeli. Bu meret çalışırken enerji harcar sonuçta. Onu göze alarak çalıştıracaksınız. Derece ayarı var o dereceye gelince kendi durur.
2) mitsubishi, daikin, midea, vestel vb. Paranız varsa markadan çok inverter olan bir klimayı kafaya takın derim ki takmışsınız zaten doğru yoldasınız.
  • ozdek  (05.12.12 13:09:40)