galatasaray lisesi'nde öğretmenlik

galatasaray ve benzeri tarihi okullarda nasıl öğretmen olunuyor, meb'in atama yönetmeliğine mi bağlı yoksa ek mevzuatları mı var? meb kökenli biri orada öğretmen olamaz diye bi durum var mı?

şurda 1-2 şey bulabilirsin belki: mevzuat.meb.gov.tr

  • zgrydn  (02.12.12 14:43:22)
oranın mezunları olabiliyor. üniversitesi için yanlış bilmiyorsam mesela yine lisenin mezunu olmak gerekiyor rektör olabilmek için. bu arada lisenin durumu meb'le açıklanacak şekilde değil. oranın adı galatasaray lisesi değildir, galatasaray üniversitesi galatasaray lisesi'dir. bu kurumlar birbirine bağlıdır; lise, üniversite rektörlüğüne bağlıdır ve bildiğimiz meb mevzuatının dışındadır.

diye biliyorum ben.
  • solo  (02.12.12 14:52:46 ~ 14:55:15)
@solo haklısın rektör kararıyla atanıyormuş liseye öğretmenler ama ilköğretimini bulamadım ilk cevabı veren arkadaşın verdiği linkte, sanırım gs lisesinden mezun olmak şart değil ama tercih edilen bi durumdur.

  • hocam fazla egon var mi  (02.12.12 14:57:58)
taze bilgi: en yakın arkadaşlarımdan biri bu sene gsl'den mezun oldu. tarih öğretmeni hüsamettin balta. kendisi gsl'den önce alibeyköy lisesi'nde öğretmenlik yapmış, yani meb kökenli. aynı zamanda avukatmış kendisi.

  • vedatchilipeppers  (02.12.12 15:02:10)
temel şart kıdemli bir öğretmen olmaktır.Mesela 15 yıl gibi bir süre fen ya da anadolu liselerinden birinde öğretmenlik yapmalısın.Ayrıyetten fransızca bilmek ya da sınav falan olabilir

  • gilles deleuze  (02.12.12 17:50:12)