Evde Pizza, Pide Gibi Uyduruk bir Yemek Yapmak

Evde kimse yok, karnım aç....

Dominos, döner, kumru siparişi veya sucuklu yumurta, menemen yapma arasında gidip geliyorum ama rutine binecek bu seçimlerim artık...

Şimdi yemek yapmaktan hiç anlamıyorum ama evde malzemeler varmış, bunlardan faydalanarak basit, lezzetli bişey yapabilir miyiz? pizza, pide türü...

Hamur açamam ama hazır yufka var...
domates, biber, soğan falan var,
sucuk, kaşar, beyaz sert peynir, zeytin var
kırmızı pul biberi, karabiber falan var
dolapta biraz dana kuşbaşı et var...
yumurtada var la

napıyım?

bu gidiş doğru mudur?

küçük bir tepsiyi yağlıyım
üstüne tek kat veya çift katlı yufkayı sereyim (1 tane yeter mi ki)
üstüne sucuk falan
(kuşbaşı et koysak çiğ konmaz galiba , fırına koymadan önce tavada kızartmak mı lazım?)
sonra domates, biber, kaşar flan dizeyim
(patateste var, çiğ mi doğranıyor yok haşlayıpta mı koymak lazım)

üstünü tekrar yufka ile kapayım mı börek gibi yoksa üstü açık mı olsun pizza gibi?

bide hem normal ocaklı fırın var, birde mikrodalga fırın var

hangisine atcam bu yemeği? birde tahmini süre? 15 dakika iyi mi? fırını önceden ısıtmakta gerekiyor sanırım...

:D

sucuklu yumurta ya da menemen yap sen en iyisi. :)

  • kakao  (01.12.12 20:44:43)
ahgdsajhgd sakin ol. o mutfaktan çık hemen. balkona git ve hava al:D
daha sonra geri dön ve yufkalardan birini al, içerisine istediğin malzemelerden koy. kare ve tavaya sığacak büyüklükte olmalı yufkan. sonra biraz yağ ekleyerek tavada pişir. 5 dakika falan sürer.

  • crimsonlady  (01.12.12 20:48:10 ~ 20:51:49)
  • goldentitan  (01.12.12 20:49:31)
hiç yemek bilmiyor sınıfında değilsin bi kere maşallah genel çerçeve güzel

hata 1. o malzemeye tek kat yufka koyma.

tepsiyi alalım biraz yağlayalım. 1. yufkayı serelim. üzerine 1 yumurta biraz yağ biraz süt den oluşturduğumuz karışımı elimizle sürelim. böyle ıslatalım daha doğrusu. daha sonra 2. kat yufkayı koyalım. aynı ıslatma işlemini tekrarlayalım. şimdi sırada malzemeleri koymak var.

hata 2. et çiğ konmaz.

ayrı bir tavada sen eti kafana göre pişir. ve bu yufkaların arasına öyle koy. ama bence boşver sen eti hiç karıştırma.

malzeme olarak suçuk peynir domates biber koy.

hata3 patates de çiğ konmaz. illa patates koyacağım dersen kızart patatesleri öyle koy. ama bence patatesi de boşver.

üstüne bir kat yufkayı kapat az önce söylediğim karışımla yıne ıslat. 1 kat daha yufka kapat yine ıslatma işlemini yap.

fırının sıcak soğuk olması önemli değil. takıl kafana göre.

tahmini süre yok arada dürtükle hamuru kokusu falan zaten anlaşılır. mikro dalga değil diğer fırını kullan.

aç kalmaktan seni kurtarır. :)
  • cecilia  (01.12.12 20:51:33 ~ 20:53:20)
benimle de ilgilenin. illa yemek mi yapmak lazım.

afiyet bal şeker olsun demeye geldim. yanlış olmasın (:
  • sparkle kiddle  (01.12.12 21:09:47)