hızlıal'dan televizyon aldım geldi kutuda sorun yok ee şimdi?

kargodan teslim alırken kutuya baktım, kutu güzel bi sıkıntısı yok :)

ama servisi aradım, kırık-bozuk çıkarsa bizden değil arkadaşım, açmazsanız da gelir biz kurulumunu yaparsak o zaman arızalıysa değiştiririz dediler. en erken de pazartesi geleceklermiş, ki evde yokuz da o gün.

ben açsam bozuk çıksa n'olur, hızlıal geri alır mı? böyle bi saçmalık olur mu ya?

almazlar tahminimce, satın aldıktan sonra servisi ile muhatapsınız. o da kendileri açmıyorlarsa ne çıkarsa çıksın kabul etmezler.
selamlar.

  • ohtararan  (01.12.12 17:24:56)
Açın, istediğinizi yapın. Bozuk çıkar ya da çıkmaz, 7 gün içinde sorgusuz sualsiz iade etme hakkınız var. Servis ne demek istemiş anlamadım ama takmayın fazla.

  • ahmetcan44  (01.12.12 17:26:32)
internet üzerinde aldığınız ürünü kayıtsız şartsız 7 gün (bazı firmalarda 30) içinde iade edebilirsiniz.

  • himmet dayi  (01.12.12 17:27:17)
@himmet dayi, 30 gün gibi bir şey söz konusu değil. 7 günden fazla değil bu süre, az da değil. 30 gün veya başka süreler için garanti veren firmaların kendi inisiyatifi o. Kanunî bir geçerliliği yok.

  • ahmetcan44  (01.12.12 17:32:36)
sakın dostum açma. çünkü 8. gün bozulursa garanti kaydı yapılmadığı için kullanıcı hatası der garantiyi bozarlar.

  • inanmazsan inanma  (01.12.12 17:34:07)
sakın dokunma hocam.

ben de darty nin websitesinden tv aldım. darty eve bıraktı. kutuya dokunmadım. lg servisini aradım. ertesi gün onlar geldi açtılar, kurdular ve kaydını yaptılar.
  • raskolnikov2  (01.12.12 17:55:08)