Hangi buhar makinesi?

minik yavrum farenjit olmuş, doktor kaloriferli evlerde havanın kuru olduğunu bu yüzden iyileşme sürecinin uzadığını söyledi. bende buhar makinesi almaya karar verdim. ama kafamda sorular var

- sıcak buhar mı? soğuk buhar mı?
- hangi marka?
- iyonizerli olsun mu olmasın mı?

eyyorlamam bu kadar

iyonizeri falan bilmem o nedir de kesinlikle sıcak buhar DEĞİL. sıcak buharda bakteri üremesi daha kolaydır. o yüzden soğuk buhar. weewell'in ürünleri hem uygun fiyatlı, hem de kaliteli. kullanmadım ama alırsam ondan alacağım.

  • kibritsuyu  (30.11.12 16:58:31)
bizde boğazımız kuruyor diye almıştık hiç bir işe yaramadı. en iyisi kaloriferlerin üzerine ıslak havlu sermek.

  • yue  (30.11.12 17:04:15)
içerdeki havadaki nemi kurutacak kadar sıcak yapıyorsa camı açın ?

  • bazardaki artis  (30.11.12 17:32:03)
kalorifer üstüne havlu+1

  • goldentitan  (30.11.12 18:02:38)
buhar makinelerini bilmiyorum ama, peteklere asılıp içine su doldurulan kaplar var. kullanan varsa belki işe yarayıp yaramadığını yazabilir.

  • kül  (30.11.12 18:05:09)
petek üstüne asılan kaplar bi halta yaramıyor. vicksin buhar makinesi ve higrometre aldım nemi baya artırıyor ama kimse memnun kalmamış şaşırdım

  • fatihdr  (03.12.12 18:49:45)
nemi ne kadar arttırıyor ölçebildiniz mi? ideal oran %45 ile %55 arasındaymış. o civarlara getiriyor mu gerçekten?

  • yue  (04.12.12 08:57:22)
testing testing

evet panpalar kullanım öncesi %35 lerde takılan nem oranını başarıyla %43 seviyesine çıkarmış bulunmaktayız. kaldı ki higrometremiz makineye hatırı sayılır bir uzaklıktaydı. bence başarılı.
  • fatihdr  (05.12.12 21:32:22)
hangi koşullarda kullandığınızı da eklerseniz süper olur, kaç m2 lik odada kullanıyorsunuz, bu rakama kaç saat çalıştırarak ulaştınız, oda kapısı kapalı mı vs gibi.
dediğiniz kadar verimliyse bendekini çöpe atıp sizin makinadan alacağım.

  • yue  (06.12.12 06:59:00)
12 m² lik bir odada kullandım. yatmadan önce 4 saat çalıştırdım düzenli olarak. çalıştırmadan önce de odayı havalandırdım. bence elinizdeki makineyi atmayın.

  • fatihdr  (09.12.12 17:06:30)