askerlik işleri, tuzla vs vs

1-2-3 aralık tarihlerinden birinde tuzlada ast teğmenlik sınavına gireceğim, ancak kaçta orda olmam gerekir kaç saat sürer, yanımda ne götürmem gerekir vs gibi konularda hçbir bilgim yok... bu konuda bilgisi olan arkadaşların beni aydınlatacağı kanaatindeyim. teşekkür ederim

bayaaa bi erken gitmen gerekir, gerçi her türlü akşama kadar orda olacağını düşün. kimliğinden başka bişey gerekmiyodu diye hatırlıyorum ama emin değilim. bi şişe su iyi olur. en önemlisi yanında iki arkadaşınla gidebilirsen iyi olur. vakit geçmek bilmiyor.

  • trilobit  (29.11.12 02:25:56)
ben de gideceğim, bana şöyle anlattılar;
- ilk gün hevesli gibi gitgme çok sıra olur, en iyisi 2. gün git, son gün de kalabalık olabiliyor.
- Sarı zarfını ve kimliğini almayı unutma,
- Çok erkenden gitme, nasıl olsa sadece sınav değil bir sürü belge filan dolduruyorsun işler uzun sürüyor bari uykusuz gitme,
- İlk kez askeriyenin yemeğini yiyecekmişsin, bakcakmışsın bakalım güzel miymiş?
- Asker gibi 4'lü 5'li filan sıra olup uygun adım yürüteceklermiş :)
- "Aranızda avukat var mı? kardeşi doğuda olan var mı?" felan gibi sorular soracaklarmış.
- Bence oralarda sıkılmamak için duyurudan bir arkadaş bulup da birlikte git, geyikle muhabbetle geçer zaman.

Küçükyalı'da sınava girecek olan var mı? (2.gün gidelim beraber)
  • michael_knight  (29.11.12 04:14:13)
3. gün öğleden sonra 3-4 gibi git boşuna mal gibi bekleme. kalem olsun yanında yeter.

  • jack n brooks  (29.11.12 09:47:29)