Ürün gümrükte mi takıldı?

Merhaba duyuru sakinleri,

Geçtiğimiz ay play-asia.com'dan bir sipariş verdim, ayın 3'ünde kargoya verildi. Bedava olsun diye takipsiz kargo seçeneğini seçtim. Malesef kargom halen gelmedi, ben de bugün PTT'ye uğradım, kontrol ettiler, gelmemişti. Şimdi diyorum ki, oyun gümrükte mi takıldı acaba... Bunu nereden arayıp sorabilirim, gitmem gereken bir yer var mıdır?

Şehir: İstanbul

gümrüğe takılsa, eve kağıt gelir "mal gümrükte kaldı" diye. play-asia.com, hong-kong'dan falan gönderiyorsa, 3-4 hafta normal.

  • marcelorios  (27.11.12 19:47:20)
Topkapı'da PTT Gümrük müdürlüğü var metrobüs durağının hemen arkasında. Ancak 13 haneli bir numara istiyorlar kargonu bulmak için. İsimle genellikle çıkmıyor ve aynı isimli kişiler çok olduğu için kesin bu numara lazım diyorlar. Geçen gittiğimde bunları söylediler.

  • kaset  (27.11.12 19:48:11)
Uçakla değil gemiyle yolluyor olabilirler. O da ancak kargo gemisi dolduğu zaman yola çıkacaktır. Benim koreden aldığım bir ürünün gelmesi yaklaşık 2.5-3 ay sürmüştü...

  • bigbaddawg  (27.11.12 20:16:19 ~ 29.11.12 18:44:08)
eğer ödemeyi paypal ile yaptıysanız 40 gün dolmadan dispute açıp parayı geri alabilirsiniz. biraz daha bekleyin derim.

  • bihaber  (27.11.12 20:39:13)
Tekrar baktım, 7sinde kargoya verilmiş yani tam 20 gün olmuş. Ve evet Hong Kong'dan geliyor. Daha önce dealextreme'den falan çok alışveriş yaptım, bir defasında 2 ayı buldu gelmesi ama play-asia'dan ilk kez alışveriş yaptığım için soruyorum. Sözlükte 10 güne geldiğini yazanlar var çünkü. Gümrükten bir kağıt falan da gelmedi bakalım, halen umut var.

@bihaber Paypal'ın kuru çok yüksek alması sebebiyle ödemeyi direk yaptım. Ayrıca gelme ihtimali varsa onu da yok etmek istemiyorum. Sadece gümrükte takıldıysa akıbetini öğrenmek istedim.

Gümrükten kağıt kesin geliyorsa sorun yok.

@kaset Biraz daha bekleyeyim gelmezse bir ihtimal Topkapı'ya giderim.

Hepinize teşekkürler.
  • samfisher  (27.11.12 21:34:49)
paypal kurunu kullanmadan da alışveriş mümkün deniyor.

www.ebaydestek.com
  • bihaber  (29.11.12 18:40:07)