morluğa vazelin sürülür mü?

çarpma sonucu oluşan alın bölgesindeki morluklara vazelin sürülür mü? bir faydası olur mu?

Olmaz. Lasonil sürmek lazım. Ama hemen vurur vurmaz sürmeli.

  • buff  (27.11.12 01:25:19)
"Petroleum Jelly – Vaseline® There are lots of claims on the internet that Petroleum Jelly can reduce the color of bruises. Boxers and other athletes often do use Petroleum Jelly to prevent and treat abrasions, cuts and other skin irritations. However, there is no scientific proof that Petroleum Jelly can reduce the color or swelling of bruises."

özetle: sürülür ama faydasi olmaz..
  • buzzlightyear  (27.11.12 01:27:45)
@buff; hocam yaklaşık 4-5 saat oldu. gerekirse gidip nöbetçi eczaneden lasonil alabilirim. üzerinden 4-5 saat geçtiği için bir faydası olmaz mı diyorsunuz?

  • yokumbenburda  (27.11.12 01:28:21 ~ 01:29:00)
Valla olmaz sanıyorum. O morarmayı ve şişmeyi engellemesi için sürülüyor, morardıktan sonra işe yaramaz gibi.
Sen sanırım vurdum ve morardı, o daha çabuk nasıl geçer diye soruyorsun. Ben çok vururum oramı buramı, çok morarır her yerim ama şu güne kadar morluğu çabuk geçiren bir şey görmedim. Kapatıcı ile kapatabilirsin en nihai noktada.

  • buff  (27.11.12 01:32:16 ~ 01:34:50)
vazelinin benim bildiğim bir etkisi yok. ayrıca lasonil de piyasada yok artık. hirudoid jel ya da arnica krem olur.

  • merena  (27.11.12 08:38:51 ~ 08:39:05)