Kahve sorusu

Insanlar kahveyi neden bu kadar cok seviyor? Yani ben de mocha'dir, machiato'dur, turk kahvesidir falan icerim ama, sanki bazi insanlar bagimli gibi surekli kahve iciyor. Tamam ayik tutuyor falan da, haftasonu niye iciyorsun o kadar mesela?

bi de su kahve makinalari guzel mi :P

hahhaha kahveyi ve kahve içenleri rahat bırak artık:D

  • crimsonlady  (25.11.12 20:51:35)
Ben hiç mocha nedir machiato nedir bilmem. Espresso denen illetten nefret ederim. Orta şekerli türk kahvesi veya sade filtre kahve içerim. Eskiden normali buydu amk.

  • 4dr4melech  (25.11.12 20:52:53)
crimson, damla sakizli turk kahvesi sorularimi ayrica sana sorcam :P

  • she was my baby  (25.11.12 20:52:54)
@4dr4melech, mesela 1 litre filtre kahve yapip hepsini iciyor musun?

  • she was my baby  (25.11.12 20:53:50)
Yok yav, hastası değilim ama verirsen içerim yani.

  • 4dr4melech  (25.11.12 20:58:05 ~ 20:58:11)
kahve içmek çay içmek gibi işte, alışkanlık meselesi

  • freebird5406_2  (25.11.12 20:58:25)
ben de anlayamam valla. 1 günde 1 fincan 3ü 1 arada içerim yeter. zaten buralarda cafcaflı kahvehaneler yok, mocha, machiato falan bilmem, bileni de pek sevmem. ya türk kahvesi içerim, yada 3ü 1 arada.

  • dead and broken  (25.11.12 21:00:27)
Sanırım bir süre sonra bağımlılık yapıyor. Biraz da zevk meselesi sanırım

  • infernalcadre  (25.11.12 21:09:00)
Mocha, machiato gibi fazla sutlu kremali seyler beni bayiyor fakat americano veya olmadi sade jacobs her gun canim istiyor. İcten geliyor yani bi anda, sigara icme istegi gibi. Bagimlilik yapiyor olmasi olasi.

  • sAINT  (25.11.12 21:56:45)
sabah kalkar kalkmaz 2 kupa nescafe classic sade ve şekersiz(gold sevmem), işe gidince saat 8 de 1 fincan nescafe sade, saat 10 da 1 fincan sade, saat 12 de yemekten sonra 1 fincan sade, akşam 4 te eve gelince 2 bardak sade içiyorum.

filtre kahveyi çok severim, fakat nescafe gibi pratik olmadığından çok fazla tüketemiyorum. kahveyi oldum olası sevmişimdir.sebebini bilmiyorum.

içemediğimde yoksunluk krizine girmiyorumda canım istiyor yani.
  • killerbee  (25.11.12 22:16:44 ~ 22:19:59)
içinde kafein olduğu için bildiğim kadarıyla fazla ve sık tüketimde fiziksel bağımlılık yaratabilecek durumlar ortaya çıkıyor. bide tabi artık heryerde kahveciler açıldığı için bi nevi trend oldu ve insanlar buralarda daha çok vakit geçiriyor.

  • Deathklaat  (26.11.12 02:03:55)