yerim dar diyen usb'ye n'apılır?

transcend flash diskte 19,50 gb'lık alan görünüyor ekşi dostlar. lakin 9,50 gb lık bir mkv uzantılı video dosyasını kaydedemiyor. şöyle buyuruyor zerdüşt: alan yetersiz. diski biçimlendirdim. ama sonuç yine aynı. napmam gerek allasen?

dosya format uzantısını ntfs yapman lazım. fat32 max 4 gb dosya kopyalayabilir.

  • arşivci  (25.11.12 14:40:21)
Dosya sistemi ntfs olması gerekiyor, fat32 ise değiştirin lütfen

  • onakomabunako  (25.11.12 14:40:48)
ntfs - fat32 farkından dolayı olabilir. bunların arasında bir fark vardı biri şöyle biri böyle idi. google amcadan detaylı bilgiyi bulmuştum bir ara. şimdi unuttum valla :(

  • army14  (25.11.12 14:40:56)
şimdi tekrar biçimlendir dedim. lakin gördüm ki ntfs seçeneği etkin değil sadece fat 32 var o yüzden yapamıyorum. ne olacak şimdi ?

  • saykotek  (25.11.12 14:45:22)
en kötü ihtimalle şu yolu izleyin.

www.frmtr.com

herhangi bir görüntü kaybı yaşamadan mkv'yi parçalara bölüp o şekilde izleyebilirsiniz.

ekleme: benim 2gb lık dandik usb de bile ntfs uzantısı dönüştürme var. yanlış yere bakıyor olabilir misiniz?
  • arşivci  (25.11.12 14:49:22 ~ 14:51:06)
teşekkürler. ntsf yaptım. şimdi aktarım gerçekleşiyor. ntsf formatında disk çalışacak mı bakalım bizim sony de.

  • saykotek  (25.11.12 14:56:12)
ntfs olmazsa bi de exfat deneyin ama iksii de olmaz muhtemelen sony tv/ps3'te. sırf bu yüzden ps3 için optimize edilmiş hd filmler var torrentte.

  • yuto  (25.11.12 16:00:42)