modern eşkıya

eşkıyalar, fakirin, köylünün hakkını savunan, ağalara, kanunsuzluk yapan kanunlara karşı gelen adamlar ya, bir nevi köy kahramaı insanlar ya, işte bunun günümüzdeki karşılığı kimlerdir? hangi insanları örnek verebiliriz? yani kısacası modern dünyaın eşkıyaları kimlerdir?

veremeyiz çünkü öyle birşey yok. en azından bu ülkede yok. her yer mobese, her yer sivil polis, her kasabada muhtar, belediye başkanı vali vs.. bence şu an onlara en yakın olanlar hack grupları.

  • buenosdias  (25.11.12 11:34:50)
bi dakka. eşkıyanın bu tanımı neredençıktı? eşkıya kanuna karşı gelen suçlu adamdır. (bkz.eşkıya dünyaya hükümdar olmaz.)

sende bir anarşistlik var belli.
  • smoothcriminal  (25.11.12 11:49:37)
ya öf yanlış anlıyosunuz..

  • zoyee  (25.11.12 12:45:13)
herkes de devletçi çıktı arkadaş.

  • zoyee  (25.11.12 12:54:54)
olsa olsa tekapedir, ya da kedidir kedi..

bi robin hood vardı, ne oldu ona?
  • naw man fuck that  (25.11.12 13:06:19 ~ 13:06:51)