1 ay sigara içtim, oluşan ciğer ağrısı?

yaş 20. küçükken astımım vardı. arada bir hastaneye gidiyodum oksijen tüpü bağlıyolardı. 4 sene önce 1 tane sigara içtim 4-5 gün sonra şiddetli ciğer ağrısından hastaneye yattım, zatürre olmuşum.
5 hafta önce bir şeye kafam attı. ilk 2 hafta 1 paket sigara içtim, hoşuma gitti biraz daha devam ediyim dedim. sonra da 2 haftada 2 paket içtim. 8 gündür içmiyorum. Birkaç gündür ciğer ağrısı var ve ciğerimde daralma falan hissediyorum. acı var biraz, hafif batma falan. nedendir? ne yapmam lazım? korkmaya başlıyorum yavaş yavaş. yardım edin lütfen. çok teşekkürler.
sigaramın değerleri: (zifir=8 mg nikotin=0,5mg karbon monoksit=9 mg)

1 aydan bişey olmaz...psikolojiktir o

  • soljenitsin  (24.11.12 16:22:20)
1 ay sigara ağızda yaralar ve boğaz ağrısı yapar ama dediğin ciddiyette bir şeyler yapacağını düşünmüyorum. Olabilir de tabii bilemeyiz.

sigaradan uzak dur kesinlikle.
  • 1 saat bende 50 dolar  (24.11.12 16:24:19)
içmemen için daha net bir uyarı veremezdi herhalde vücudun. içtikçe daha kötü olacak belli ki. bırak.

  • sen git ben geliyorum  (24.11.12 16:25:24)
kaşınıyorsun genç.

  • efrasiyab87  (24.11.12 16:26:24)
1 ay içmekten bi şey olmaz. yeni başladığın için psikolojik olarak ölücem galiba ciğerim de hafiften ağrıyor sanrıları oluşmuştur. 25 sene günde 2 paket içersen ve şanssızsan koah olabilirsin 35 sene günde 2 paket içersen ve şanssızsan akciğer kanseri olabilirsin.

  • durdenist  (24.11.12 16:43:21)
içmeye devam et, kalp krizinden sonra geçer.

  • ne olsun ne olsun  (24.11.12 16:43:59)
geceleri yatış pozisyonunu değiştir!

sağ ya da sola yani ciğerlerine baskı yapacak şekilde değilde sırt üstü ya da yüz üstü yatmayı dene!

ve en önemlisi doktora git!

ve ve son olarak yaş daha yirmi (rakamla 20) allah akıl fikir versin bırak sigarayı!
  • clive  (24.11.12 16:47:51)
çok sağolun dostlar. öyle günde 3-4 defa çay ve kahveyle falan içmeyi düşünüyodum da bilmiyorum ya, sanırım içmesem daha iyi olacak. 17 yaşında bacağımda tümör çıkmış olması da sanırım kansere yatkın olduğumu falan gösteriyor...

  • aguilas negras  (24.11.12 17:04:50)
yukarıdaki cevaplar normal insanlar için verilmiş.siz astımlısınız. astım hayat boyu sizi takip eder.buna rağmen sigara içmeye devam mı ediyorsunuz? lütfen dikkat edin.

  • garnet  (24.11.12 17:21:00)
bir an önce göğüs hastalıkları hastanesinde muayene ol. pnomotoraks olma ihtimalin var anlattıklarına göre.

  • solo  (24.11.12 17:46:07)