Damlasakızlı yiyecek/içecekler

Şahsen damlasakızına bayılan biriyim. Keşke daha fazla tüketsem kendini diye düşünürken size sorayım dedim:

İçinde damla sakızı bulunan, hazır alabileceğimiz/kendimiz yapabileceğimiz, yiyecek ve içecekler nelerdir? Bir sıralasak şöyle.

muhallebi yapabilirsin çok güzel oluyor.

  • mantarliborek  (23.11.12 17:01:53)
damla sakızlı kurabiye
damla sakızlı muhallebi
damla sakızlı kurabiye
damla sakızlı dondurma
damla sakızı reçeli( evde yapılmıyor galiba ama satın alabilirsin)
  • crimsonlady  (23.11.12 17:03:26 ~ 17:03:51)
muhallebi on numara pampa.

  • baldur  (23.11.12 17:04:10)
çeşme'de yediğim sakızlı muhallebi çok güzeldi.

  • ermanen  (23.11.12 17:05:17)
ben de çok severim. carte d'or denedim ama malesef hiç hoşuma gitmedi. size önereceğim sahlepin içine az miktardı atmanız ve tabi ki muhallebi. hatta ufacık bir tarif: elmaları rendeleyip şeker ve tereyağ ile soteleyin ve tarçın ekleyin. yaptuığınız muhallebinin üzerine koyun. nefis oluyor

  • seyirdefteri  (23.11.12 17:05:21)
damla sakızı reçeliyle her şeyi damla sakızlı yapabilirsin. denedim. :)

  • carline  (23.11.12 17:13:10)
kipa'larda halis yunan adasından gelme damla sakızı kavanozları oluyor, onlardan alıp her şeye katabilirsiniz.

  • medievalman  (23.11.12 17:16:58)
sakız reçeli alabilirsin veya sakız şurubu böylece istediğin her şeye katıp yiyebilirsin.

  • april12th  (23.11.12 22:03:26)