Tetanoz asisi oldum kolum iptal oldu

2 gun once tetanoz asisi oldum ama hem korkunc sizliyor hemde sisti ve kipkirmizi oldu. Normal mi?

değil

  • kobretti  (23.11.12 12:00:17)
değil. çok hafif bir aşı. bence iğneyi oynatmış vs (yani bir fiziksel hasar/hırpalanma olmuş)

  • ben smyrna  (23.11.12 12:13:19)
Agri olursa asprin haric agri kesici alabilirsiniz demisti yani agir bi asiymis ama kocaman oldu kolum resmen, ne yapmak lazim peki?

  • megerse  (23.11.12 12:19:35)
tetanoz aşısının ağrı yapıp yakması normaldir. ne kadar şişti ve kızarıklık var bilemiyorum ama bu söylediğim şeyleri gözönünde bulundurman gerek..

  • bilmemkacincinick  (23.11.12 12:20:47)
en yakin saglik ocagina bir gidin gosterin vakit gec olmadan. ya da igneyi oldugunuz yere direkt gidin. belki farkli bir reaksiyon gostermistir vucudunuz. cok fazla sismediyse sorun yokta cok sismis olmasi normal degil. kizariklik da azami olabilir ama cok fazla asiri olmasi normal degil. gidip gostermeniz en iyisi. 2 gun uzun bir sure cunku

  • kobretti  (23.11.12 12:21:51)
tetanoz bildiğim kadarıyla ağrı yapar. ama şişmesini bilemedim, yakınlarda varsa bir eczaneye gösterseniz? belki alerji filan yapmıştır.

  • clementine the tangerine  (23.11.12 12:24:12)
en yakın sağlık kuruluşuna git göster, yanlış aşıyla kolundan bile olursun.

  • yue  (23.11.12 13:07:18)
Yan etkileri vardir... Benim tansiyonumu 8-4 yapmisti. Öbür dünyaya gidiyordum az kalsin...

Gecmis olsun. Hemen doktora!
  • hiçbirşeyyok  (23.11.12 13:19:28)
kol mu iptal yoksa vurulan yerde mi bir sızı var_?

  • enkolaykullaniciadi  (23.11.12 13:19:48)
@enkolaykullaniciadi cok agri var anlaminda soyledim onu. Bir de kasinmaya basladi ustelik. Asi oldugum yeri aradim normal, bu tarz sikayetler aliyoruz arada sirada dediler.

  • megerse  (23.11.12 13:51:56)
benim cevabi niye tiklemedin begenmedin mi? alindim valla. dikkat et keserler kolu

  • kobretti  (23.11.12 14:31:31)