sizce bu söz ne anlatmak istiyor ?

ne kadar mükemmel bir ögle yemegi verilse de asla iyi bir akşam yemegine tercih etme ? şimdiden teşekkürler.

saçmalamış bir söz bence. daha dandik olsa da ben şöyle bir söz duydum:
"kahvaltını sıkı yap, öğlen yemeğini paylaş, akşam yemeğini düşmanına ikram et (ya da itele)"

  • kargn  (23.11.12 01:00:22)
önce çalış işini bitir, sonra rahat rahat ye.

  • mr adige  (23.11.12 01:02:27)
adige kişisi mantıklı söylemiş

  • kargn  (23.11.12 01:04:42)
akşam yemeğinin anlam ve önemi.

  • ermanen  (23.11.12 01:07:13)
soyleyen kisi anne olabilir.

  • harrage  (23.11.12 01:07:49)
Sabredersen (güzel yemeğe kanmadan beklemisini bilirsen) en mükemmel imkanı (her şeyden güzel akşam yemeğini) yakalarsın (keyfince yersin) diyor.

  • mesajli  (23.11.12 01:09:59)
adige'den yola çıkarak,

kapitalist sistem yüceltilmiş gibi. öğle yemeğinde güzel yemeklere ağzını ayırıp vaktini harcama, akşam ağzın yüzün yamulmuş bir şekilde evinde yediğin yemek seni daha verimli bir köle yapacaktır. çok mu kastım la?
  • henrychinaski  (23.11.12 01:19:55)
henrychinaski +1

tam onu diyecektim, sanırım bu protestan ahlakının parolası gibi bir söz
  • kargn  (23.11.12 01:20:53)
bu mantik amerikanya semalarinda var.
suradan geliyor:
biriyle date etmek icin ogle yemegi asla en iyi plan/opsiyon degildir; aksam yemegi her zaman daha promising/anlamli/yollu/cezbedici/date-like/verinays-tir diyor.
date aksam yemegi ile olur, ogleler istedikleri kadar mukemmel olsunlar...... . gibi.
ya da speak low when you speak love gibi bir sey. klise, calisabilir.
guzel.
  • fauxhumanitas  (23.11.12 01:23:48)