tugla gibi, surukleyici, ingilizce roman

uzun yolda okumak uzere basliktaki tarife uygun, hafif (yani bana oturup yasami sorgulatmayacak) bir roman aramaktayim. yani gidip raflarda bakinsam ille bir seyler bulurum da, sizin boyle "ya su var ya super, kesin oku" dediginiz bir seyler varsa o daha guzel olur diye dusundum. tesekkurler simdiden :)

irvine welsh kitaplarını tavsiye edebilirim ben. porno tuğla gibi ayrıca.

  • black samourai  (22.12.08 02:33:35)
sürükleycilik açısından dan brown'un angels and deamons'ını kesinlikle tavsiye ederim. amma ve lakin, okumuş olma ihtimaline karşı da, dan brown'ın diğer okumadığın bir kitabının ingilizcesi de kesin iş görecektir kanaatindeyim. ;) ya da herhangi bir agatha christie de olabilir. they came to baghdad iyidi mesela.

  • duce mehmet  (22.12.08 07:05:38)
neil gaiman dan american gods denenmeli bence

  • demlikposet  (22.12.08 09:31:40)
roman değil de öykü istersen:

(bkz: roald dahl)
  • sui  (22.12.08 09:56:37)
harry potter serisi.

  • ozdek  (22.12.08 10:14:35)
inci gibi dişler/white teeth
yazarın dili çok güzel, akıcı, eğlenceli vs vs. öneririm kesinlikle.

  • girl in a coma  (22.12.08 10:23:30)
durgun akardı don. hem 4 cilt hem de dili çok akıcı.

  • hirondelle  (22.12.08 10:36:17)